×
Karolína Indráčková vybojovala v Oberstdorfu dva body, vyhrála opět Maren Lundbyová

Karolína Indráčková vybojovala v Oberstdorfu dva body, vyhrála opět Maren Lundbyová

17.02.2019

Poslední závod před mistrovstvím světa v Seefeldu se českým skokankám docela vydařil. V kvalifikaci na hlavní závod nejprve uspěly obě dvě české zástupkyně – Karolína Indráčková a Štěpánka Ptáčková. Na body pak dosáhla první jmenovaná, která v prvním kole obsadila 29. místo a během finále dva body do světového pořadí uhájila. Největší formu před šampionátem prokazuje Norka Maren Lundbyová, která v Oberstdorfu ovládla oba víkendové závody.

Do kvalifikace nastoupilo 44 skokanek, takže postupový klíč byl poměrně snadný – dostat se do první čtyřicítky. Tento cíl splnila jak Karolína Indráčková (33. místo, 96 metrů), tak Štěpánka Ptáčková (38. místo, 90,5 m.). Po včerejším pádu samozřejmě nestartovala Zdeňka Pešatová a do kvalifikace, kterou vyhrála domácí Katharina Althausová, nenastoupila ani Barbora Blažková.

V prvním kole Štěpánka Ptáčková oproti kvalifikaci výrazně přidala, ale v dalším průběhu závodu bylo jasné, že jejích 102 metrů na postup těsně nebude stačit. Česká skokanka nakonec obsadila 33. místo a na postup jí chybělo 5,9 bodů. Karolína Indráčková doskočila na slušných 106,5 metrů, a ačkoliv ihned po svém skoku byla předposlední, brzy dokázala porazit ještě dalších 10 skokanek a prošla do finále z 29. místa. Oproti sobotnímu závodu hájila nejlepší pozici ve druhém kole Maren Lundbyová, která za 135 metrů ulétla celému startovnímu poli a měla náskok 4,2 bodů před domácí Juliane Seyfarthovou.

Karolína Indráčková ukázala ve druhém kole délkou totožný skok jako v kole prvním a bez problémů uhájila devětadvacátou pozici, která pro ní znamenala první dva body do světového poháru v této sezoně. Pořadí na stupních vítězů se měnilo pouze na třetí pozici, kterou neudržela vítězka kvalifikace Katharina Althausová a přepustila pomyslný bronz japonské závodnici Saře Takanašiové. Druhá Seyfarthová sice za 135 metrů dostala Lundbyovou pod mírný tlak, ale Norka ještě půl metru přidala a vyhrála s náskokem 9,4 bodů. Vyhrála tak devátý z posledních jedenácti závodů světového poháru a na čele průběžného pořadí má náskok již téměř tří stovek bodů.

Výsledky nedělního závodu najdete zde.

 

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři