×
Junioři zakončili mistrovství světa devátým místem ve smíšených týmech

Junioři zakončili mistrovství světa devátým místem ve smíšených týmech

05.02.2018

Juniorská reprezentace ve švýcarském Kanderstegu zakončila své působení na skokanských můstcích devátým místem v soutěži smíšených týmů. Závěrečný závod mistrovství světa juniorů zvládly nejlépe norské naděje v čele s Mariusem Lindvikem.

Češi skončili v prvním kole týmového závodu na prvním nepostupovém místě do kola druhého a ukořistili v silné konkurenci velmi cenné deváté místo. Kromě českých reprezentantek Zdeňky Pešatové, jež na středním můstku skočila 77,5 metru, a Jany Mrákotové (76,5m) se v týmu objevili také pravidelní účastníci FIS Cupu Dušan Doležel (83,5m) a František Holík (88,5m).

Stejně jako v individuálních závodech a závodě chlapeckých týmů, se ale českým reprezentantům nepodařilo proniknout do druhého kola. Na osmé Poláky ztratili Češi propastných 44 bodů.

Závod smíšených družstev ovládli Norové v sestavě Silje Opsethová, Anna Odine Strömová, Fredrik Villumstad a Marius Lindvik, který se stal po individuálním závodě podruhé držitelem nejcennějšího kovu. Zejména jeho skok ve druhém kole, který měřil 106,5 metru, by obstál i v nejsilnější konkurenci v rámci Světového poháru.

Stříbro získali Němci a bronz putuje do Rakouska. Kompletní výsledky závodu naleznete zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři