FIS Cup: Skvělá Ptáčková nenašla přemožitelku, mezi muži bodovali čtyři Češi

FIS Cup: Skvělá Ptáčková nenašla přemožitelku, mezi muži bodovali čtyři Češi

6 min 43 s

Nedělními závody obou kategorií pokračoval FIS Cup v rakouském Villachu. Mezi ženami se blýskla Štěpánka Ptáčková, která předvedla dva velmi dobré skoky a výsledkem bylo první vítězství v kariéře. Čeští muži skončili na bodech hned čtyři, nejlepší Radek Rýdl skončil patnáctý.


Jako první přišly na řadu ženy. Ranní trénink se nadmíru vydařil Štěpánce Ptáčkové, jež za 91 metrů zvítězila. Veronika Jenčová byla osmá (85 m), Zdeňka Pešatová desátá (80 m).

 V sobotu čtvrtá Štěpánka Ptáčková v prvním kole potvrdila roli české jedničky a skokem dlouhým 92,5 metru se vyšvihla opět na bramborovou příčku.

Zbylé dvě české reprezentantky se vměstnaly mezi nejlepší desítku. Zdeňka Pešatová byla za 84,5 metrů sedmá, zatímco Veronika Jenčová skočila 83 metrů a desítku uzavírala. I v neděli se závodu účastnilo pouze šestnáct skokanek, a tak všechny automaticky postoupily do druhého kola.

Druhé kolo přineslo českým fanouškům velkou radost. Štěpánka Ptáčková totiž ještě vylepšila skvělý skok z ranního tréninku a letem dlouhým 93,5 metru zabojovala o bednu. A osmnáctiletá Češka nakonec slavila životní triumf! Ani jedna z trojice Böhmeová, Komarová, Schüllerová starší soupeřku nepřeskočily. Nejblíže byla třetí jmenovaná Sahra Schüllerová, jež zaostala o pouhých šest desetin bodu.

„S výsledkem jsem spokojená. Podařilo se mi dnes předvést tři vyrovnané pokusy, ale stále cítím, že mám co zlepšovat. Vítězství určitě zvedne sebevědomí a jsem ráda, že postupně předvádím čím dál tím lepší skoky. Musím ale zůstat nohama při zemi, konkurence ve FIS Cupu je oproti světové špičce nesrovnatelná,“ prohlásila Štěpánka Ptáčková po závodě.

Zdeňka Pešatová ve druhém kole o metr vylepšila svůj skok z první poloviny závodu a udržela si sedmou pozici. Hned za ní se vyhoupla Veronika Jenčová, která zaznamenala skok stejné hodnoty jako Pešatová.

V mužské kategorii měla česká reprezentace pětičlenné zastoupení. Ranní trénink vyšel nejlépe Františku Holíkovi (83,5 m), který skončil čtrnáctý. Do druhé desítky se vešel ještě Benedikt Holub (88,5 m). Ve třetí pak figurovali Radek Rýdl (84,5 m) a Jakub Šikola (83,5 m), jen František Lejsek (76 m) by se svým skokem nepostoupil.

První kolo se vydařilo Radku Rýdlovi. Ten útočil na vylepšení sobotního výsledku, skok hodnoty 88,5 metru znamenal čtrnáctou pozici. František Holík (84,5 m), Benedikt Holub (87 m) a Jakub Šikola (84,5 m) postoupili ze třetí desítky, František Lejsek byl za 82 metrů třetím pod čarou.

Radek Rýdl umístění ze soboty nezlepšil, leč vyrovnal. Ve druhém kole přidal 90 metrů, což ve finále stačilo na pěknou patnáctou příčku. František Holík se také prezentoval velmi dobrým 90metrovým skokem a v celkovém pořadí otevíral třetí desítku. Benedikt Holub (87,5 m) obsadil 23. místo, na 27. pozici skončil Jakub Šikola (85 m).

Vítězství vybojoval domácí skokan Maximilian Ortner (97,5 a 96,5 m). Dominance Rakušanů byla obrovská, obsadili prvních pět pozici. Na stupních vítězů doplnili týmového kolegu Francisco Mörth (99,5 a 98 m) a Mika Schwann (94 a 94 m).

Češi ve Villachu odskákali poslední závod FIS Cupu v letošním ročníku, další starty přidají až v příští sezóně.

Kompletní výsledky zde.