×
FIS Cup Evropský pohár skokanů se na Ještědu neuskuteční

FIS Cup Evropský pohár skokanů se na Ještědu neuskuteční

12.02.2020

Mezinárodní závod skokanů na lyžích na Ještědu fanoušci v této sezoně bohužel neuvidí. Vzhledem k aktuálnímu stavu můstku a vyhlídce počasí byl FIS Cup Evropský pohár plánovaný na víkend 22. a 23. února zrušen. Rozhodl o tom organizační výbor na středečním zasedání v Liberci.

FIS Cup Evropský pohár skokanů na lyžích měl být na Ještědu původně na programu hned na začátku února, kvůli podmínkám ho organizátoři byli nuceni přesunout ke konci měsíce, Mezinárodní lyžařská federace FIS následně požadavek odsouhlasila a potvrdila finální termín 22. a 23. února. Jenže ani aktuální podmínky zdárný průběh závodu nedovolí, a tak ho organizační výbor složený ze zástupců Svazu lyžařů ČR, místního klubu SK Ještěd a společnosti TMR Ještěd, jež má v pronájmu skiareál, na středečním jednání v Liberci zrušil. 

„Vzhledem k aktuální sněhové pokrývce na můstku a výhledu počasí pro nadcházející dny nemáme možnost připravit můstek do takové podoby, aby se tam závod mohl uspořádat a aby se na něm příští víkend reálně skákalo,“ uvedl prezident organizačního výboru Jakub Čeřovský. „Jsem přesvědčen, že jsme pro zdárné uspořádání FIS Cupu udělali maximum, aktuální podmínky ale závod bohužel neumožní. Rád bych poděkoval všem členům organizačního výboru, dobrovolníkům a každému, kdo se na organizaci a přípravě můstků podílel. Věřím, že příští rok se na Ještědu vrcholných mezinárodních skokanských závodů dočkáme. Věřím, že k nám příště bude počasí milosrdnější,“ dodal.

Na mezinárodní závod na Ještědu si tak fanoušci budou muset počkat. Ještě na podzim tohoto roku by se měla ve skokanském areálu konat letní edice Světového poháru Summer Grand Prix.Oficiální sponzor

Partneři