×
Fantastická forma mladičké Indráčkové! Anežka v Poehle vybojovala sedmé místo

Fantastická forma mladičké Indráčkové! Anežka v Poehle vybojovala sedmé místo

08.08.2019

Anežka Indráčková dál vylepšuje své letošní výsledky. Po výborném představení v německém Klingenthalu se česká skokanka představila ve dvou závodech Alpen Cupu v německé Poehle, kde ve středečním závodě vybojovala sedmé místo!

Forma Anežky Indráčkové budí respekt. Ačkoliv je ročník narození 2006 a patří k nejmladším skokankám v Alpen Cupu (v Poehle jsou již jen dvě závodnice se stejným ročníkem narození, a nikterak se neprosadily), její jméno neustále stoupá výsledkovým pořadím.

Poté, co v Klingenthalu byla desátá a jedenáctá, v Poehle se prosadila ještě více. Středeční závod na můstku HS66 jí vyšel náramně. Se skoky dlouhými 56 a 59 metrů obsadila dělené sedmé místo, což je její nejlepší výsledek v kariéře.

Co se umístění týče, v jakémkoliv mezinárodním závodě, je to její druhý nejlepší výsledek. Letos v Hinterzartenu byla čtvrtá, jednalo se však o závody dětí. Alpen Cup je, co se konkurence týče, mnohem nabitější a pro skokanky tvrdší. A sedmé místo z Poehly je tak nejlepším výsledkem v kariéře, co se celkové úrovně závodů týče.

Čtvrteční závod už tak úspěšný nebyl, Anežka skočila 56,5 a 56 metrů a obsadila konečné 14. místo.

Druhá česká reprezentantka v Poehle, Veronika Jenčová, ve středu skončila na 16. místě (skočila dvakrát 55,5 metrů). Ve čtvrtek pak porazila svou krajanku o 1,9 bodů a obsadila 13. příčku za skoky dlouhé 57 a 56 metrů.

České skokanky se v Alpen Cupu drží poměrně vysoko v celkovém hodnocení poháru. Anežka je po čtyřech závodech na 9. místě, Veronika na 16. pozici.

Celý Alpen Cup vyvrcholí dvěma závody v německém Bischofsgrünu, kde se bude skákat v pátek a sobotu.

Foto: Instagram Anežky IndráčkovéOficiální sponzor

Partneři