Druhý den COC žen v Čang-ťia-kchou patřil Rusce Toropchenovové, A. Indráčková byla desátá

3 min 45 s

Večerní závod se konal na můstku s konstrukčním bodem HS106 v olympijském areálu poblíž Pekingu. Nastoupilo do něj šestnáct skokanek, z nichž se nejvýrazněji prosadila Diana Toropchenovová. České reprezentantky Anežka Indráčková a Veronika Jenčová si z Číny odváží cenné zkušenosti a četné body v pořadí seriálu COC.

Ruská reprezentantka Toropchenovová předvedla v prvním kole nejdelší skok závodu, když dolétla na značku 101,5 metru. K těm pak v kole finálovém přidala ještě 94,5 metru a pohodlně si tak zajistila vítězství. Na druhém místě skončila domácí závodnice Bing Dongová, která skočila 96,5 a 100,5 metrů. Třetí pak byla – stejně jako včera – Němka Carina Vogtová za dva shodné pokusy o délce 96,5 metru.

České skokanky byly na výsledkové listině těsně pod sebou. Desáté místo obsadila Anežka Indráčková za skoky dlouhé 91,5 a 87 metrů. Veronice Jenčové pak 89 a 90 metrů vyneslo konečnou jedenáctou pozici. ,,S víkendem zde v olympijském areálu jsem spokojený“, komentuje trenér Jakub Jiroutek. ,,Anežka Indráčková zde v sobotu zazanamenala nejlepší umístění týmu a mile mě překvapila jak dobrými výsledky, tak úrovní svých skoků“, dodává.

Průběžné prvenství v seriálu Kontinentálního poháru 2021/2022 patří nedělní vítězce, Rusce Dianě Toropchenovové. Na druhém místě je pak její týmová kolegyně a vítězka sobotního klání, Mariia Iakovlevová. Následuje ji Bing Dongová z Číny. Anežka Indráčková je průběžně na hezké 8. pozici, Veronice Jenčové patří 12. místo.

Další zastávkou Kontinentálního poháru je norský Vikersund, kde budou ženy skákat 11. a 12. prosince. Kromě Veroniky Jenčové a Anežky Indráčkové sem zamíří také Štěpánka Ptáčková, která se vrací po zranění kolene.

Kompletní výsledky nedělního závodu naleznete zde.

Průběžné pořadí seriálu COC 2021/2022 najdete pod tímto odkazem.