×
Do Světového poháru vede cesta jen přes Kontinentální pohár, ví František Holík

Do Světového poháru vede cesta jen přes Kontinentální pohár, ví František Holík

11.10.2020

Na domácím mistrovství skončil na pátém místě, když se mu nevydařilo druhé soutěžní kolo. František Holík měl proto radost jen ze tréninkových kol a z prvního závodního skoku. Ve videorozhovoru hodnotil právě domácí mistrovství, probíhající přípravu a promluvil i o cílech do nové sezony.

Po prvním kole domácího mistrovství byl František Holík na čtvrtém místě za 97 metrů s desetibodovou ztrátou na třetího Filipa Sakalu. Druhé kolo se mu ale tolik nevydařilo a osm metrů ubral. „Druhé závodní kolo se mi nepovedlo a skočil jsem málo. Nevím, jak to hodnotit. Jestli jsem fakt něco udělal špatně nebo byly horší podmínky. Uvidíme, co bylo špatně. Zatím mám radost ze dvou tréninkových kol a z prvního závodního skoku, který byl dobrý,“ říká český skokan s tím, že přechod z velkého můstku z Kontinentálního poháru ve Wisle na můstek střední ve Frenštátu mu nedělal problém. „Frenštát znám, skáču tady odmalička, takže to není problém. Přejezd sem mi nečinil žádné problémy,“ hlásí zanedlouho dvaadvacetiletý skokan.

Právě na Kontinentální pohár ve Wisle by ale nejradši zapomněl. „Tréninkové skoky všeobecně byly dobré, i tady ve Frenštátě. Ale mrzí mě právě Wisla. Tam to byla ostuda, že jsem skákal fakt špatně,“ vrací se k dvěma umístěním v páté desítce výsledkového pořadí. Svou roli hrál možná i závodní deficit, jelikož vinou celosvětové koronavirové pandemie je závodů oproti minulým letům výrazně málo. „Celý červenec a srpen jsme jen trénovali a nikdo jsme moc nevěděli, jak na tom jsme. Určitě by bylo fajn zazávodit si už dříve. Měli jsme jen tréninkové skoky, které jsou jiné, než závodní. Možná to bylo trošku znát a teď už se bude závodit třeba jen lépe,“ přeje si František Holík, který se připravuje s reprezentačním A-týmem. „Trénovat s A-týmem jsem mohl i loni, což bylo super a jsem za to rád. Parta je pořád stejná, nic moc se nezměnilo,“ usmívá se skokan z Lomnice nad Popelkou.

S cíli do nové sezony je poměrně opatrný, což naznačuje i jeho odpověď. „Sám nevím. Myslel jsem si, že ve Wisle budu schopen bodovat a být do třicítky na Kontinentálním poháru. To se nepovedlo. Cílem je dostávat se do třicítky právě v Kontinentálních pohárech. Krásný cí by byl Světový pohár, ale tam vede cesta jen přes ten Kontinentální a přes dobré výsledky v něm. Takže hlavním cílem je bodovat v tomto poháru,“ uzavírá rozhovor František Holík.Oficiální sponzor

Partneři