×
Cíl? Aby mi skoky pořád dělaly radost, přeje si Dušan Doležel

Cíl? Aby mi skoky pořád dělaly radost, přeje si Dušan Doležel

13.07.2020

Dvaadvacetiletý Dušan Doležel už nějakým rokem reprezentuje české barvy na zahraničních soutěžích. Vloni v rámci Kontinentálního poháru nebodoval, přesto ho enthusiasmus neopouští a vyhlíží další možnosti, jak dokázat, že má na to dosahovat daleko lepších výsledků.

Jaké máte plány na nadcházející týdny či měsíce?
V letní sezóně vůbec nevím, jak to bude probíhat. V Česku žádné závody naplánované nejsou, a na zahraniční Kontinentální pohár netuším, zda pojedu. Koronavirus hodně ovlivnil školu, tudíž se aktuálně učím na zkoušky.

Co studujete?
Všeobecné lékařství v Olomouci.

Takže po dostudování je jasné, jakým směrem se vydáte...
Pokud by se mi před dostudováním ve skocích dařilo a dostal bych vhodné podmínky od Dukly, uvažoval bych i o přerušení studia – kvůli skokům. Nicméně je teď situace taková, jaká je. Závodů je málo a na vyšší soutěže nebývám nasazen, takže pokud se nic nezmění, tak je má budoucnost po dostudování jasná... Přeci jen skoky byly a částečně jsou mým snem, teď už ale uvažuji více realisticky.

Vy jste už nějaký čas zpátky odešel právě z liberecké Dukly. Proč?
Původně jsem tam šel po střední škole, abych skokům dal vše, kvůli tomu jsem tam začal studovat i učební obor. Po roce, co jsem se spíše zhoršil ve skocích a dokončil studium elektrikáře, jsem se rozhodl, že důležitější je pokračovat dále ve studiu.  Bohužel, na Technické univerzitě v Liberci není obor, o který jsem měl zájem, musel jsem tedy město opustit.

Jak tedy momentálně probíhá vaše příprava?
Připravuji se kondičně sám a se svým trenérem. Do toho se snažím dělat i techniku, občas i s pomocí někoho z rodiny, když mě podle potřeby třeba natáčí. A počet skoků? Podle možností, většinou do 100 za sezonu, včetně těch závodních.

Jaký cíl si dáváte do nadcházející sezony?
Bylo by moc fajn, kdybych mohl skákat pravidelně Kontinentální pohár. Nicméně nejdůležitější bude, aby mi skoky dělaly radost.

A kariérní mety nastavené máte?
Snem by bylo zúčastnit se olympijských her, mistrovství světa v letech na lyžích a taky Světového poháru, kde by bylo super pravidelně bodovat. Hodně mě mrzí, že skoky už nejsou na programu zimní univerziády a pravděpodobně už ani nikdy nebudou.Oficiální sponzor

Partneři