×
Čestmír Kožíšek hodnotí sezonu: Neúspěšná, bez většího výsledku

Čestmír Kožíšek hodnotí sezonu: Neúspěšná, bez většího výsledku

19.03.2020

Čestmír Kožíšek za sebou rozhodně nemá nejlepší sezonu. Na začátku letní přípravy byl na plánované operaci se slepým střevem, což se nejspíše podepsalo i na nepřesvědčivých výsledcích. Přesto na několika podnicích Kontinentálního poháru jasně ukázal, že se s ním musí počítat.

Český reprezentant se začal připravovat na uplynulou sezonou později, a to kvůli plánované operaci slepého střeva. Čestmír Kožíšek rozhodně při svých prvních letních pokusech nepůsobil špatně, ba naopak. Pauza na něm nebyla skoro znát, na Kontinentálním poháru v polské Visle vybojoval čtvrtou pozici, načež se mu podařilo bodovat i na většině podniků letní Grand Prix. Jenže v sezoně se mezi elitou ani jednou nevměstnal do nejlepší třicítky.

Nejvýše se v uplynulé sezoně osmadvacetiletý závodník v SP umístil v německém Klingenthalu, kde se mu podařilo skončit na 39. pozici. Na Kontinentálním poháru dokonce atakoval TOP 10, v Planici to ale o necelý bod stačilo "jen" na jedenáctou příčku. „Ve Slovinsku jsme předtím byli na soustředění, skákalo se mi tam dobře," říká Kožíšek o důvodech, proč se mu na tomto závodě zadařilo. 

A jak by Kožíšek zhodnotil sezonu ze svého pohledu? „Neúspěšná sezona, bez jediného bodu ve Světovém poháru. V Kontinentálním jsem párkrát dosáhl dobrých výsledků, ale taky to nebyla žádná sláva. Tím, že jsem pořád pendloval mezi těmito dvěma soutěžemi, tak jsem nikde žádný větší výsledek neudělal," okomentoval rodák z Jilemnice pro náš web své výkony. 

„My jsme se nedohodli, jak tu zmeškanou část přípravy nahradíme. Ze začátku to vypadalo, že to bez toho půjde, pak ale asi někde něco chybělo," uvažoval Čestmír Kožíšek o možných příčinách svého neúspěchu. „Přesné chyby? Dělám tu stejnou, více mě to zabrzdí za hranou, já pak ztrácím rychlost," říká Kožíšek.

A cíle do nadcházející sezony? „Budu rád, když se mi podaří pravidelně bodovat ve Světovém poháru," přeje si český skokan na lyžích.

 Oficiální sponzor

Partneři