Čestmír Kožíšek byl na Kontinentálním poháru ve Wisle blízko stupňům vítězů, skončil čtvrtý

5 min 12 s

Český skokan Čestmír Kožíšek dosáhl jednoho z nejlepších výsledků v Kontinentálním poháru v kariéře. Při letním skokanském seriálu skončil ve Wisle na výborném čtvrtém místě a již podesáté prošel v této kategorii mezi výsledkovou TOP 5. Po prvním kole byl sice až jedenáctý, ale čtvrtým nejlepším finálovým skokem se posunul na čtvrtou pozici. Vyhrál domácí Klemens Muranka. Druhý český závodník Filip Sakala těsně zaostal na postupovou třicítkou.

V sobotu dosáhl Kožíšek se Sakalou na body, proto tentokrát startovali až v polovině prvního kola. Jako první z českého dua šel na řadu Filip Sakala, který si bohužel vybral podmínky, kdy neměl tak výraznou podporu větru jako závodníci, kteří skákali za ním. Za 120,5 metrů bojoval do poslední chvíle o postup, který mu nakonec o 1,5 bodů utekl a skončil dvaatřicátý.

Čestmír Kožíšek měl naopak jistotou postupu hned. Díky 129,5 metrům se totiž zařadil na průběžné prvn místo a do konce prvního kola se před něj dostalo už pouze deset skokanů. Rozdíly navíc nebyly velké, na páté místo chybělo Česťovi sotva pět bodů. Nejlepší výchozí pozici pro finále měl Klemens Muranka, jenž skočil v prvním kole jako jediný přes vzdálenost 130 metrů – o metr tuto hranici překonal a vedl o 3,3 body před Moritzem Baerem.

Finálové kolo katapultovalo Čestmíra dopředu! Silný vítr pod lyže donesl českého skokana až na 133,5 metrů, což byl do té doby nejlepší výkon celého závodu. A český skokan ihned mohl počítat, koho pod sebe dostane. Nakonec ho předstihli jen tři závodníci. Na třetím místě Pawel Wasek o pouhé čtyři desetiny, což byl rozdíl, který chyběl Kožíškovi od stupňů vítězů. Nakonec vítězný Muranka a druhý Baer již měli značný náskok a své pozice po prvním kole udrželi.

„Česťa se dnes zlepšil v obou skocích, s jeho výsledkem jsme velmi spokojení,“ podotkl reprezentační trenér Jakub Jiroutek

V celkovém pořadí se Čestmír Kožíšek posunul na 24. místo, ale ze šesti závodů Kontinentálního poháru má odskákáno pouze dva – víkendové ve Wisle. Pokud bychom brali skokany, kteří nastoupili také pouze do dvou závodů, je Česťa v tomto ohledu sedmý.

Nyní se Kontinentální pohár přesune do Frenštátu pod Radhoštěm, kde se bude skákat v pátek a v sobotu.

Výsledky nedělního závodu ve Wisle najdete zde.