Češi doplatili na silný vítr do zad, jednokolový závod v Titisee ovládl Freitag

3 min 57 s

Německý skokan Richard Freitag i po další zastávce Světového poháru zůstane ve žlutém dresu pro lídra skokanské sezony. Jednokolový závod v Titisee-Neustadtu, který byl silně ovlivněn špatným počasím, vyhrál skokem dlouhým 145 metrů. Čeští závodníci ve větrné loterii na body nedosáhli.

Silný proměnlivý vítr, hustý déšť se sněhem a neustálé hýbání s nájezdovou lavičkou. Takový byl obrázek dlouho odkládaného nedělního závodu jednotlivců, k jehož začátku došlo až hodinu a půl po plánovaném startu.

Jury se rozhodla i přes nepříznivé povětrnostní podmínky pustit skokany na můstek a přinejmenším první z nich byli silným větrem do zad sráženi k zemi už za bubnem. Doplatili na to i Roman Koudelka (95 metrů, 47. místo), Lukáš Hlava (103,5 metrů, 46. místo) a Vojtěch Štursa, který skončil jako nejlepší z českých reprezentantů na 34. místě po skoku dlouhém 103,5 metrů. Výrazně mu pomohl přípočet více než 10 bodů za silný vítr do zad.

Vítr trápil pořadatele prakticky po celé první kolo, které se nakonec ukázalo být tím jediným odskákaným. Mnohdy dosahoval rychlosti až šesti metrů za sekundu a foukal nepříjemně z boku. Nájezd byl postupně zvýšen až na okno č. 12 a o regulérnosti se dalo hodně polemizovat.

Nejdelším skokem závodu se prezentoval Němec Richard Freitag, jemuž 145 metrů stačilo k zisku druhého vítězství v této sezoně. Měl ale také velké štěstí na podmínky, když mu vítr foukl pod lyže a dokonce nějaké body jako jeden z mála odepisoval. O pouhých 2,4 bodů porazil druhého Andrease Wellingera, třetí místo obsadil Nor Daniel André Tande.

Seriál Světového poháru pokračuje příští týden závody ve švýcarském Engelbergu, kde na skokany čekají poslední dva závody jednotlivců před vánoční přestávkou.

Kompletní výsledky nedělního závodu jednotlivců v Titisee najdete zde.