×
Blíží se Memoriál Jiřího Rašky. Frenštát se těší na finále letní Grand Prix

Blíží se Memoriál Jiřího Rašky. Frenštát se těší na finále letní Grand Prix

02.08.2019

Třetí srpnový víkend si čeští milovníci skoků na lyžích mohou vyznačit ve svém kalendáři červenou barvou. Již za dva týdny se totiž bude ve Frenštátě pod Radhoštěm konat VIII. Memoriál Jiřího Rašky, jehož vrcholem bude finálový závod ženské Grand Prix.

Ve dnech 16. - 18. srpna se ve Frenštátě uskuteční hned tři skokanské závody. Kromě finálového závodu letní Grand Prix žen, během nějž se představí největší skokanské hvězdy z ženské špičky, se bude skákat rovněž mužský Kontinentální pohár.

Závod ženské Grand Prix odstartuje sobotní kvalifikací a vyvrcholí nedělním hlavním kláním na středním můstku. Očekává se účast kompletní světové špičky, včetně takových závodnic jako Maren Lundbyová, nestárnoucí Sara Takanašiová či silných Němek a Slovinek.

Chybět nebudou ani české opory včetně Karolíny Indráčkové, 24. ženy z úvodního závodu letošní Grand Prix v Hinterzartenu, Štěpánky Ptáčkové či Zdenky Pešatové.

Kontinentální pohár bude rozdělen na dva závody. V pátek odpoledne se bude skákat Memoriál Jiřího Rašky o putovní trofej, kterou získal Jiří Raška za triumf v závodě v Bischofshofenu v rámci Turné čtyř můstků z roku 1969.

V sobotu dopoledne se pak bude skákat druhý mužský závod O pohár Starosty Frenštátu pod Radhoštěm. Očekává se, že v mužských závodech se představí skokané ze 16 zemí, včetně českých opor, pro které se bude jednat o hlavní domácí závody letní sezony.

Vítězství z minulé sezony nebude obhajovat trojnásobný vítěz Lukáš Hlava, jenž po minulé sezoně ukončil kariéru a zařadil se do trenérského týmu.Oficiální sponzor

Partneři