×
Benedikt Holub vybojoval v Rašnově třetí příčku, ani ostatní Češi se neztratili

Benedikt Holub vybojoval v Rašnově třetí příčku, ani ostatní Češi se neztratili

06.10.2020

Česká juniorská reprezentace se o víkendu představila na letním FIS Cupu, který byl prvním a posledním v této sezoně. V Rašnově byli Češi jediným týmem ze širší světové špičky, další národnosti tvořili například Ukrajinci nebo domácí Rumuni. V obou závodech naši závodníci atakovali stupně vítězů, v neděli se dokonce podařilo Benediktu Holubovi obsadit skvělou třetí příčku.

Jediný závod třetí výkonnostní kategorie (FIS Cup) v této letní sezoně hostil rumunský Rašnov, kam se vydaly skokansky poněkud exotické země. Jedinou výjimku utvořili Češi, kteří tak patřili mezi favorizované závodníky.

A tyto predikce se potvrdily už v sobotním závodě. Benedikt Holub vyskákal čtvrtou pozici, když na můstku HS97 zapsal vzdálenosti 90 a 87,5 metrů. Kromě toho se i všichni ostatní Češi vměstnali do nejlepší desítky: 6. Jakub Šikola (82,5 a 88,5 m), 7. Kryštof Hauser (86,5 a 86,5 m), 9. Radek Selcer (87 a 79 m) a 10. Petr Vaverka (79,5 a 83 m).

Sobotu si podmanil Jevhen Marušiak (91 a 93 m), jenž se stal historicky teprve třetím skokanem ukrajinské národnosti, kterému se podařilo získat prvenství v některém ze závodů organizace FIS. Dále následovali domácí závodníci, a to jmenovitě Sorin Mitrofan (90,5 a 87 m) a Andrei Feldorean (88,5 a 87,5 m).

Kompletní sobotní výsledky. 

Neděle už Čechům přinesla medailovou radost. Benedikt Holub zapsal pokusy dlouhé 89,5 a 83,5 metrů, čímž si zajistil třetí příčku. Do nejlepší desítky se ještě vlezli 7. Jakub Šikola (90 a 81 m), 8. Kryštof Hauser (79 a 81 m) a 9. Radek Selcer (79 a 79 m), 17. pak skončil Petr Vaverka (72,5 a 72 m).

A z umístění na stupních vítězů měl Holub pochopitelně radost. „Jsem spokojený, a to i přesto, že chyběly velká jména. Skoky byly horší než na MČR, alespoň mohu tak dál na sobě pracovat. Pokud mi to v zimě půjde, tak mohu jezdit i Kontinentální poháry,“ nechal se po závodě slyšet český skokan.

Klání ovládli Ukrajinci. Zvítězil Vitalij Kaliničenko (92,5 a 88 m), dalšího úspěchu dosáhl i druhý Jevhen Marušiak (92 a 83,5 m).

Kompletní nedělní výsledky. 

Rumunský závod měl pro Čechy obrovský význam. Jelikož se všem podařilo bodovat, tak získali právo zúčastnit se nadcházejících Kontinentálních pohárů!Oficiální sponzor

Partneři