×
Ani podruhé Češi v Lillehammeru nebodovali, Stoch si připsal třetí výhru v sezóně

Ani podruhé Češi v Lillehammeru nebodovali, Stoch si připsal třetí výhru v sezóně

10.03.2020

Druhý závod v Lillehammeru ovládl Polák Kamil Stoch. Z Čechů se do hlavního závodu probojovali jen Čestmír Kožíšek a Roman Koudelka, ani jednomu z nich se však nepodařilo získat kýžené body.

Před úterním závodem v norském Lillehammeru se konala kvalifikace, do které nastoupila hned čtveřice českých reprezentantů ve složení: Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek, Vojtěch Štursa a Filip Sakala. Postoupit se podařilo jen první zmíněné dvojici, Vojtěch Štursa skočil 108 metrů a skončil 59., Filip Sakala si připsal o tři metry méně a musel se spokojit se 63. pozicí. Roman Koudelka se 118 metry bral osmatřicáté místo, Čestmír Kožíšek skočil stejně, kvůli nižšímu bodovému ohodnocení ale zakončil kvalifikaci na 56. příčce.

Zvítězil Nor Robin Pedersen (140 m), které na pomyslných stupních vítězů doplnili Stephan Leyhe (136 m) a Robert Johansson (137 m).

V prvním kole předvedl Kožíšek na své poměry slušných skok, 110,5 metrů mu přiřklo 42. příčku.

Bohužel Romana Koudelku strhl silný poryv větru, a tak šel rychle k zemi a doskočil jen na vzdálenost 49. metrů, což znamenalo druhý nejhorší pokus ze všech.  

Nejlepší pozici si do druhého kola přenesl mladičký Slovinec Timi Zajc, když skočil 139 metrů, avšak s větším bodovým odečtem. Druhé místo vybojoval Dawid Kubacki (134,5 m), třetí pak další Polák — Kamil Stoch (131,5 m). 

Ve druhém kole se nejlepším skokem prezentoval Žiga Jelar, (137 m). Slovinec se tak z deváté pozice vyšvihl až na druhou. Třetí skončil jeho kolega Timi Zajc (130,5 m), který první pozici po prvním kole neudržel. K radosti polských fanoušků závod ovládl KamilStoch (139,5 m), který tak triumfoval potřetí v sezóně. 

Program Raw Air Tournament pokračuje středeční kvalifikací v Trondheimu. 

Konečné pořadí ZDE

 Oficiální sponzor

Partneři