Juniorské Mistrovství světa

Juniorské Mistrovství světa

2 min 36 s

Letošní Mistrovství světa v telemarku hostil Norský Rjukan a naši závodníci byli u toho.


 Na začátku března se v norském Rjukanu uskutečnilo juniorské mistrovství světa v telemarku, kde nechyběli ani čeští reprezentanti. Mistrovství se zúčastnilo více jak 50 závodníků z 10 zemí světa, přičemž Českou republiku reprezentovali Matěj Kopecký a Anežka Přibylová.

 

Vše začalo závodem classic, ze kterého čeští závodníci odcházeli se smíšenými pocity, jelikož Anežka kvůli pádu závod nedokončila a Matěj skončil 24. Další den byl na programu sprint, kde se Matěj umístil na 26. a  Anežka na 11. místě. Letošní novinkou byl závod team parallel, který pro nás i navzdory malému týmu skončil pěkným 5. místem. Nejúspěšnější byl ale pro české závodníky poslední den, kdy se jel individuální parallel sprint, kde si Anežka vyjela 5. místo a Matěj skončil 17.

Oba junioři hodnotí toto mistrovství pozitivně, nové zkušenosti a především velká motivace k dalšímu tréninku jsou mezi jinými věci, které si ze závodu odnesli. Zkusili si, že se můžou směle rovnat světové špičce a těší se na další sezonu, kde budou na juniorském mistrovství světa, které se koná ve Švýcarsku, pohlížet na příčky nejvyšší.

 Pomoc Ukrajině