Pomoc Ukrajině


Svaz lyžařů ČR a jeho představitelé v čele s prezidentem Lukášem Heřmanským odsuzují ruskou agresi na Ukrajině. Od prvního dne tohoto válečného konfliktu jsme byli v kontaktu se svými partnery a jednali o tom, jak ruské, tak i běloruské okupanty zastavit a potrestat.

Podíleli jsme se tak osobními i kolektivními rokováními na vzniku prohlášení střešních organizací českého sportovního prostředí – Národní sportovní agentury (NSA), Českého olympijského výboru (ČOV) a České unie sportu (ČUS) – i světových sportovních organizací – Mezinárodní lyžařské federace (FIS) a Mezinárodního olympijského výboru (MOV).

Jsme rádi, že k rozhodnutím o zrušení všech závodů na území Ruska a Běloruska a zákazu startu ruských a běloruských reprezentantů na veškerých závodech pod hlavičkou FIS došlo. Věříme, že i tyto kroky pomohou k co nejrychlejšímu ukončení války, znovunastolení míru a souboje budou brzy probíhat v duchu fair play jen na sjezdovce, ve stopě, na můstku a dalších sportovištích.

S nabídkou pomoci jsme již kontaktovali zástupce Ukrajinské lyžařské federace. Řešíme jejich aktuální potřeby a připravujeme se na dobu míru, kdy jsme jako Svaz lyžařů ČR připraveni podpořit co nejrychlejší návrat do civilizovaného světa, tedy i světa sportu.

Pomoci ale můžeme také všichni jednotlivě sami za sebe, například prostřednictvím sbírek níže.

 

Pomoc Ukrajině