Lyžaři z ústeckých klubů sportovali v Oseku v rámci krajského srazu SpS

Lyžaři z ústeckých klubů sportovali v Oseku v rámci krajského srazu SpS

3 min 41 s

První krajský sportovní sraz SpS uspořádali pro závodníky 3 klubů z Ústeckého kraje pořadatelé z oddílu běhu na lyžích TJ Lokomotiva Teplice.


Novou tradici zahájila mládežnická družstva běžců na lyžích v Ústeckém kraji.
Za podpory KSL uspořádal největší oddíl běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice 15.-17. června 2018 sportovní setkání pro závodníky žactva ze tří klubů kraje.

48 závodníků ve věku 8-14 let (nejml. žactvo, mladší a starší žactvo) se sešlo v oseckém autokempu, kde se utábořili pod stany a kde byl pro ně od pátečního do nedělního odpoledne připraven pestrý především sportovní program. O závodníky se starali trenéři ze všech tří klubů (LOTE, Baník Osek a SKP Sever Ústí n/L.). 

Náplň víkendu byla především zaměřena na všestranné sportování a byla připraven s velkou fantazií vedoucím trenérem SpS LOTE Michalem Havlem. Účastníci rozdělení do 5 družstev si zvolili jména a kapitány (soutěžili Plameňáci, Hnědé čokolády, Ošklivá káčátka, Rakeťáci a Pětka) a poté je čekala řada soutěží zaměřených na obratnost, koordinaci, sílu, vytrvalost, strategické hry, noční orienťák a závěrečná nedělní honba za pokladem, při které musely děti prokázat i znalosti lyžování a dalších oblastí.

Víkend proběhl bez problémů, všichni trenéři výborně spolupracovali, pokud lze soudit z reakcí dětí byly pobytem nadšené a i tréninkový přínos setkání byl velký. 
Po letošní první zkušenosti bychom rádi v tradici setkání dětí ze všech klubů pokračovali, ať už v podzimním přípravném období, či prodlouženým víkendem v zimě na lyžích.

Prohlédněte si fotogalerii z víkendu na FB stránkách Lokomotivy TeplicePomoc Ukrajině