Čtvrtý ročník LYŽUJ LESY byl úspěšně zahájen v Jablonci

Čtvrtý ročník LYŽUJ LESY byl úspěšně zahájen v Jablonci

3 min 51 s

Po dvouleté pauze se na scénu opět vrátila akce LYŽUJ LESY, která láká mladé běžce a běžkyně do bílé stopy. První díl seriálu náborových závodů se konal v Jablonci nad Nisou, kam zavítalo téměř 270 dětí.


Naposledy se náborová akce LYŽUJ LESY konala v roce 2020, nyní jsou závody pro nejmenší lyžaře a lyžařky zpět. První zastávku obstaral Jablonec nad Nisou.

Počasí pořadatelům přálo, pár dní před závodem totiž napadla silná vrstva nového sněhu a tratě na lyžování volnou technikou se stihly bez problémů připravit. V den samotného závodu bylo lehce pod nulou a podmínky pro lyžařské závody ideální.

270 startujících si vyzkoušelo obratnostní závod, děti, které jely nejdelší trať si vyzkoušely 12 překážek a čekala je celkem tři kilometry dlouhá trať. „Děti podjížděly překážky, jely osmičku, houpačku jsme tu měli udělanou. Vytvořili jsme trať tak, aby byla pro děti zajímavá,“ komentoval ozvláštnění pořadatel Jan Hásek.

Ocenit všechny startující bylo pro organizátory nemožné a jelikož šlo o závody, ceny si odvezli jen ti nejlepší. „Vyhlašovali jsme vždy tři nejlepší mezi neregistrovanými a registrovanými v každé kategorii, takže celkem jsme rozdali 60 cen. Většinou jsme rozdali lyžařské vosky, jelikož jsou to lyžařské závody, celkově šlo o ceny v hodnotě 25 tisíc,“ poodhalil pan Hásek.

„S akcí jsme moc spokojeni. Doufám, že příští rok se v Jablonci sejdeme ještě v hojnějším počtu,“ uzavřel Jan Hásek. Děti však nemusí čekat až do příštího roku. Seriál náborových závodů LYŽUJ LESY pokračuje i v dalších střediscích, druhou zastávku obstará 1. 2. 2023 Jeseník.

Další zastávky náborové akce LYŽUJ LESY:

1. 2. 2023 Jeseník

8. 2. 2023 Jilemnice

14. 2. 2023 Vimperk

16. 2. 2023 Nové Město na Moravě

1. 3. 2023 Boží DarPomoc Ukrajině