Mladí travní lyžaři absolvovali kemp a závody na Slovensku, v seniorech uspěla Eliška Rejchrtová

6 min 30 s

Čeští žáci kategorií U10 až U16 mají úspěšně za sebou šestidenní GRASSSKI CAMP na Slovensku. V Jasenskej Dolině čtyři dny pilně trénovali a na závěr se utkali v několika disciplínách. Na stejném místě se následně jely závody FIS, ve kterých se nejlépe vedlo Elišce Rejchrtové. Ta ze čtyř závodů vytěžila kompletní sadu medailí.

Po dvou vrcholných podnicích Světového poháru v travním lyžování na českém území se travní lyžaři přesunuli k našim východním sousedům. Nedaleko Martina v Jasenské Dolině se konaly závody kategorie FIS, ještě před tím měly možnost mladé žákovské naděje se na stejném místě účastnit několikadenního kempu, který taktéž vyvrcholil soutěžními kláními.

Právě kemp pro mládežnické reprezentanty využili i čeští zástupci, na které čekal různorodý program po dobu šesti dní. Během prvních čtyřech trénovali na sjezdovce v Jasenské Dolině, ale užili si i den v lanovém centru. Poslední dva dny soustředění pak byly vyhrazeny pro závody. Akce se zúčastnilo 28 mladých českých nadějí kategorií U10 až U16, na kempu se sešly se zástupci Slovenska, Rakouska, Německa, Švýcarska, Itálie či Japonska.

Na programu byl nejprve dovednostní závod Gymkana, ve kterém jsou připraveny překážky v podobě skoků, přejezdů po stříšce či podjezdu pod brankou. V kategorii U10 obsadily druhé a třetí místo Franziska Arnold a Lea Havelková, mezi chlapci kraloval Teodor Štěpánek těsně následovaný Jiřím Topinkou. O dva roky starší žáci závodili taktéž, zde mezi chlapci vystoupali na pódium druhý Felix Pernický a třetí Tadeáš Machánek.

Ve věkové kategorii do 14 let se na první místo závodu Gymkana a navíc i v odpoledním slalomu prosadila Karolína Suchá, druhé místo v obou kláních vybojovala Thea Trnková. První dvě místa mezi stejně starými žáky obsadili v dovednostním závodě vítěz Matyáš Štěpánek a druhý Sebastian Juhos. Ten pak toto umístění zopakoval i v dvoukolovém slalomu.

V kategorii U16 jako druhá v překážkovém závodě dojela Tereza Bláhová, vítězství ve slalomu si však vzít nenechala a ovládla ho s velkým rozdílem. Mezi chlapci byl v Gymkana i ve slalomu nejrychlejší Robin Polanský, navíc bronz v obou soutěžích bral Lukáš Hrynyšin. Češi tedy obsadili celkem 17 pódiových umístění, nejvíce ze všech zúčastněných zemí.

Den po žácích se na úpatí Velké Fatry přesunuli i seniorští reprezentanti a i tam to medailově cinklo. V úvodním SuperG brala bronz Eliška Rejchrtová, když za vítězkou zaostala o pouhých 7 setin. Následně umístění povedeným slalomovým kolem vylepšila v kombinaci, když poskočila na druhou příčku. Vzestup korunovala v sobotním dvoukolovém slalomu speciál, který o dvě desetiny vyhrála.

Šárka Abrahámová si připsala čtvrtou příčku v SuperG, pátou v kombinaci a sedmou ve slalomu i obřím slalomu. Mezi muži se závodů účastnili spíše členové béčka, v SuperG zaznamenal slušné šesté místo Jakub Adámek. Daniel Bláha zajel osmý čas v kombinaci a desátý ve slalomu. Závěrečný obří slalom se nejlépe povedl devátému Pavlu Ivánkovi.