Konečné pořadí českého poháru 2016

19.10.2016

Zlato a dva bronzy. Čeští travaři se se Světovým pohárem rozloučili parádně

07.09.2016

Světový pohár travních lyžařů 2016 je minulostí. A čeští reprezentanti se s ním rozloučili ve velkém stylu. V závěrečném podniku prestižního seriálu v Itálii si dojeli celkem pro tři cenné kovy. Bronz v superobřím slalomu vybojoval Martin Štěpánek, o den později ho třetím místem v superkombinaci napodobil Jan Gradavský, který nakonec svou formu vyšperkoval ve sprint slalomu, kde zvítězil a uzmul tak poslední zlato uplynulého ročníku SP.

„Grasski v Hlubočkách“

02.09.2016

„Lyžařský Klub Olomouc a Skiareál Hlubočky si 17.9.2016 dovolují pozvat všechny příznivce lyžování na představení nové sjezdovky určené pro travní lyžování. Zájemci si budou moci vyzkoušet, jak se na travních lyžích jezdí, ti odvážnější pak mohou změřit síly v otevřeném závodě v paralelním obřím slalomu. Paralelní závod je vypsán zvlášť pro kategorie závodníků a příchozích (nezávodníků). Dle počtu prezentovaných účastníků bude na místě rozhodnuto, zda budou kategorie krom věku děleny i podle pohlaví. Vítěz hlavní kategorie (junioři, dospělí) si bude moci vyzkoušet, jak se řídí Hummer, druhý a třetí jej pak mohou doprovodit jako spolujezdci. Všichni účastníci závodu získají jízdu na bobovce zdarma a slevu na všechny další jízdy. To je možno využít hned po prezenci, tj. ještě před vlastním závodem na lyžích. Pro doplnění kalorií budou připraveny dobroty na grilu. Po závodě pak pod sjezdovkou zahrají skupiny Srevny Vaštar a Hřebík do rakve a na závěr bude promítnut film Lyžař o legendárním Janu Němcovi. Více viz níže. Těšíme se na Vás všechny v Hlubočkách. Za LK Olomouc Bob Coufal a Martin Kotyza“

Rozpis na 4. závod českého poháru a Mistrovství ČR 2016 - Předklášteří

02.09.2016

Rozpis závodu Českého poháru Mistrovství ČR 2016 v travním lyžování, termín: 10. – 11. září 2016, místo: Předklášteří

Travařům v předposledním díle Světového poháru stupně vítězů unikly

28.08.2016

Po více než měsíční pauze se opět rozjel kolotoč Světového poháru v travním lyžování. Minulý týden si čeští reprezentanti dovezli šest umístění v Top 10 ze sprintslalomů v italské Santa Caterině, ale na stupně vítězů dosáhnout nedokázali. Nejblíže jim byl Jan Gardavský, který skončil čtvrtý. Čekání na "svěťákovou bednu" však pokračovalo i tento víkend ve švýcarském Marbachu.

Žáci brali v Mezinárodním poháru travařů tři zlata, čtyři stříbra a tři bronzy

26.08.2016

Reprezentace žáků v travním lyžování se i v letošním roce zúčastnila Mezinárodního FIS poháru žáků, který se sestával ze čtyř závodů.

Chci vyhrát každý závod, říká trojnásobný juniorský mistr světa Martin Barták

02.08.2016

Podle odborníků má nakročeno k tomu, aby se stal nástupcem legendárního travního lyžaře a čtrnáctinásobného mistra světa Jana Němce. Martin Barták svůj talent prokázal během uplynulého týdne na mistrovství světa juniorů v íránském Dizinu, kde si dojel pro tři zlaté medaile.

Fantazie na závěr MSJ travařů. Češi si v posledním závodu dojeli pro čtyři medaile!

29.07.2016

Lepší tečku za už tak úspěšným šampionátem si mladí čeští travaři snad ani nemohli vysnít. Na mistrovství světa juniorů v závěrečném superobřím slalomu doslova rozdrtili ostatní reprezentace a získali čtyři medaile – zlato, stříbro a dva bronzy. Celkem si tak Češi z horké íránské půdy odváží devět cenných kovů, díky kterým se stali suverénně nejúspěšnější výpravou.

Tentokrát bez medaile. V obřím slalomu na MSJ se českým travařům nedařilo

28.07.2016

Česká výprava travních lyžařů si na mistrovství světa juniorů v Íránu vybrala svůj černý den. Svěřenci šéftrenéra Daniela Mačáta tentokrát svou sbírku, ve které je už pět medailí, rozšířit nedokázali. Na programu byl obřím slalom a nejlépe z Čechů dopadl Václav Mačát na sedmém místě.

Další dvě zlata na MSJ travařů! Slalom ovládli Kotyzová a Barták

27.07.2016

Včerejší předpověď o skvělé formě českých slalomářů na juniorském mistrovství světa travních lyžařů v Íránu se naplnila dokonale. Ve druhém závodu se prosadili na ten nejvyšší stupínek hned dva naši travní lyžaři Magdaléna Kotyzová a Martin Barták, jenž už si v Dizinu připsal druhé zlato.

Skvělý úvod MS juniorů! Barták má zlato, Jerošek a Kotyzová bronz

26.07.2016

Fantastický úvod na mistrovství světa juniorů v Íránu mají za sebou čeští travní lyžaři. Hned v prvním závodě se mistrem světa v superkombinaci stal Martin Barták. Dominanci českého výběru navíc podtrhli Jan Jerošek a Magdaléna Kotyzová, kteří si dojeli pro bronz.

Rozpis na 3. závod českého poháru 2016 - Štítní nad Vláří

26.07.2016

Rozpis závodu Českého poháru 2016 v travním lyžování, termín: 6. – 7. srpna 2016, místo: Štítní nad Vláří