Travní lyžování
Zemřel Jiří Russwurm – muž, jenž se zasadil o vznik SP v travním lyžování

02.07.2017

České lyžování přišlo 28. června o výraznou osobnost. Ve věku šedesáti tří let zemřel Jiří Russwurm. Muž, který se zasadil o vznik Světového poháru v travním lyžování.

Reprezentace žáků v travním lyžování jasně vévodí Mezinárodnímu žákovskému poháru FIS

29.06.2017

Česká žákovská reprezentace plní roli favoritů v Mezinárodním žákovském poháru FIS a po třech z pěti pohárových závodů jasně vévodí průběžnému pořadí.

Další vítězství! Na FIS závodech v Rakousku kralovali Barták a Kettnerová

28.06.2017

Víkendový závod FIS v rakouském Schwarzenbachu nabídl další letošní srovnání nejlepších „travařů“ světa. Velkou formu znovu potvrdil český talent Martin Barták, jenž vyhrál superobří slalom a stupně vítězů neopustil ani v dalších dvou závodech. Vítězství si připsala také Adéla Kettnerová.

Barták a Kotyzová triumfovali na FIS závodech ve Švýcarsku

20.06.2017

Tři starty v závodech FIS mají za sebou lyžaři na trávě. O víkendu se představili ve švýcarském Boemmeli , kde byly na programu tři disciplíny – v sobotu superkombinace a slalom, v neděli bojovali travaři o stupně vítězů v obřím slalomu. A Češi si v mezinárodní konkurenci vedli opět skvěle, Martin Barták si dojel pro dvě vítězství a další triumf přidala Magdaléna Kotyzová.

Dvě medaile na úvod SP travních lyžařů. Barták bere stříbro, Gardavský bronz

13.06.2017

Travní lyžaři mají za sebou start nové sezony Světového poháru. V rakouském Rettenbachu byl na programu první podnik seriálu, ze kterého si čeští závodníci odvezli hned dvě medaile. Martin Barták vybojoval stříbro v superkombinaci, Jan Gardavský byl bronzový v obřím slalomu.

Sezona travních lyžařů startuje! Český pohár už tento víkend v Českých Petrovicích

02.06.2017

Dlouhá příprava finišuje, sezona travních lyžařů naplno začíná. Tuzemská elita poměří síly už během nadcházejícího víkendu. Úvodní podnik série Českého poháru v sobotu a v neděli přivítají České Petrovice.

Konečné pořadí českého poháru 2016

19.10.2016

Zlato a dva bronzy. Čeští travaři se se Světovým pohárem rozloučili parádně

07.09.2016

Světový pohár travních lyžařů 2016 je minulostí. A čeští reprezentanti se s ním rozloučili ve velkém stylu. V závěrečném podniku prestižního seriálu v Itálii si dojeli celkem pro tři cenné kovy. Bronz v superobřím slalomu vybojoval Martin Štěpánek, o den později ho třetím místem v superkombinaci napodobil Jan Gradavský, který nakonec svou formu vyšperkoval ve sprint slalomu, kde zvítězil a uzmul tak poslední zlato uplynulého ročníku SP.

„Grasski v Hlubočkách“

02.09.2016

„Lyžařský Klub Olomouc a Skiareál Hlubočky si 17.9.2016 dovolují pozvat všechny příznivce lyžování na představení nové sjezdovky určené pro travní lyžování. Zájemci si budou moci vyzkoušet, jak se na travních lyžích jezdí, ti odvážnější pak mohou změřit síly v otevřeném závodě v paralelním obřím slalomu. Paralelní závod je vypsán zvlášť pro kategorie závodníků a příchozích (nezávodníků). Dle počtu prezentovaných účastníků bude na místě rozhodnuto, zda budou kategorie krom věku děleny i podle pohlaví. Vítěz hlavní kategorie (junioři, dospělí) si bude moci vyzkoušet, jak se řídí Hummer, druhý a třetí jej pak mohou doprovodit jako spolujezdci. Všichni účastníci závodu získají jízdu na bobovce zdarma a slevu na všechny další jízdy. To je možno využít hned po prezenci, tj. ještě před vlastním závodem na lyžích. Pro doplnění kalorií budou připraveny dobroty na grilu. Po závodě pak pod sjezdovkou zahrají skupiny Srevny Vaštar a Hřebík do rakve a na závěr bude promítnut film Lyžař o legendárním Janu Němcovi. Více viz níže. Těšíme se na Vás všechny v Hlubočkách. Za LK Olomouc Bob Coufal a Martin Kotyza“

Rozpis na 4. závod českého poháru a Mistrovství ČR 2016 - Předklášteří

02.09.2016

Rozpis závodu Českého poháru Mistrovství ČR 2016 v travním lyžování, termín: 10. – 11. září 2016, místo: Předklášteří

Travařům v předposledním díle Světového poháru stupně vítězů unikly

28.08.2016

Po více než měsíční pauze se opět rozjel kolotoč Světového poháru v travním lyžování. Minulý týden si čeští reprezentanti dovezli šest umístění v Top 10 ze sprintslalomů v italské Santa Caterině, ale na stupně vítězů dosáhnout nedokázali. Nejblíže jim byl Jan Gardavský, který skončil čtvrtý. Čekání na "svěťákovou bednu" však pokračovalo i tento víkend ve švýcarském Marbachu.

Žáci brali v Mezinárodním poháru travařů tři zlata, čtyři stříbra a tři bronzy

26.08.2016

Reprezentace žáků v travním lyžování se i v letošním roce zúčastnila Mezinárodního FIS poháru žáků, který se sestával ze čtyř závodů.