Jan Němec slaví další dvojité vítězství, tentokrát na FIS závodech v St.Kathreinu

4 min 54 s

Další dvojité vítězství v letošní sezóně vybojoval o víkendu travní lyžař Jan Němec. V rakouském St. Kathreinu ovládl obří slalom i slalom. Prosadila se i Dominika Dudíková.

Díky nadmořské výšce přes tisíc metrů se travní lyžaři tentokrát vyhnuli velkým vedrům a mohli si užít ideální závodní podmínky - polojasnou oblohu a příjemných dvaadvacet stupňů.Po prvním kole sobotního obřího slalomu, které postail švýcarský trenér, se Jan Němec usadil na třetí příčce na dostřel vedoucí dvojici Frau a Portmann. Parádním představením ve druhém kole, postaveném trenérem Rakouska, se ale český suverén znovu vyhoupl na nejvyšší stupínek a svého italského rivala Fraua porazil o čtrnáct setin. Do elitní desítky se vešel ještě sedmý Martin Štěpánek a osmý Lukáš kolouch. Mezi ženami měla Česká republika tentokrát jen jedno zastoupení. Dominika Dudíková se s brankami obřího slalomu vypořádala také bez zaváhání a v konečném pořadí jí patřila čtvrtá příčka. Z vítězství se radovala domácí Jaquelin Gerlachová.

Čechům se dařilo i v nedělním slalomu. V ženské kategorii se po dvou bezchybných jízdách prosadila na pódium Dominika Dudíková, která skončila třetí za Rakušankami Wusitsovou a Hirschhoferovou. Mezi muži opět dominoval Jan Němec. Dokonalou jízdu předvedl hlavně v prvním soutěžním kole, které vytyčil český trenér Mačát. Český lyžař si vybojoval dostatečný náskok čtyř desetin, který se nakonec ukázal jako rozhodující. Své druhé víkendové vítězství uhájil Němec nakonec o pouhé tři setiny před Švýcarem Hüeppim. Martin Štěpánek vybojoval ve velmi vyrovnaném závodě šesté a Lukáš Kolouch sedmé místo. Desátý skončil Tomáš Soltík.

Další mezinárodní start, kterého se česká reprezentace zúčastní, bude třetí závod Světového poháru v Rakouském Kaprunu (18.- 20.7.), kde jsou na programu tři disciplíny - superobří slalom, superkombinace a obří slalom.

Výsledky

Obří Slalom – muži: 1.Němec Jan (CZE) – 63,00, 2. Frau Edoardo (ITA) – 63,14, 3.Portmann Stefan (SUI) - 63,44, …, 7. Štěpánek Martin (CZE) – 64,44, 8. Kolouch Lukáš (CZE) – 64,85

Ženy: 1. Gerlachová Jaquelin (AUT) – 67,81, 2. Hirschhoferová Ingrid (AUT) – 68,87, 3. Krückelová Daniela (AUT) – 69,48, 4. Dudíková Dominika (CZE) – 72,86

Slalom – muži : 1. Němec Jan (CZE) – 55,98, 2. Hueppi Mirko (SUI) – 56,01, 3.Frau Edoardo (ITA) – 56,06, …, 6. Štěpánek Martin (CZE) – 57,27, 7. Kolouch Lukáš (CZE) – 57,47, 10. Soltík Tomáš (CZE) – 59,53

Ženy: 1. Wusitsová Lisa (AUT) – – 63,35, 2. Hirschhoferová Ingrid (AUT) – 64,76, 3. Dudíková Dominika (CZE) – 71,15