×
Ester Ledecká: Slovo olympiáda je v mém týmu zakázané

Ester Ledecká: Slovo olympiáda je v mém týmu zakázané

01.11.2017

Patří mezi ty největší české medailové naděje na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu. Přesto má Ester Ledecká slovo olympiáda zakázané, stejně jako celý její realizační tým. Kdo zákaz poruší, musí do kasičky zaplatit deset eur. „Jde o to, aby se mé okolí, můj tým nedostával pod tlak. Pro mě i pro ně by to měl být závod stejně důležitý jako všechny ostatní,“ vysvětluje.

Olympijské hry začínají přesně za 100 dní. Fakt je ještě nevyhlížíte?

Já se na ten závod strašně těším. Doufám, že to bude super, jako všechny ostatní závody.

Liší se nějak příprava na olympijskou sezonu od té běžné?

Je to příprava jako každá jiná, jako na každou jinou sezonu. Ono se tréninků do té přípravy už ani nedá narvat více. Snažili jsme se to vymyslet tak, abych měla formu dobře načasovanou na každý závod, protože všechny závody jsou pro mě stejně důležité.

Vy máte navíc přípravu o to těžší, že jezdíte na snowboardu i na lyžích…

Není jednoduché to skloubit. Ale baví mě snowboard i lyže a nechci se vzdát ani jedné z disciplín. Prostě se to musí nějak vymyslet.

Váš tým se rozrostl o dva členy, kteří ještě nedávno sami závodili. Na lyžích vám pomáhá Ondřej Bank, na snowboardu zase Američan Justin Reiter. Jaká je s nimi spolupráce?

Oba jsou mladí a oba mi mají co říct i z pohledu závodníka. Toho si hodně vážím, protože to je spousta cenných zkušeností, které dostanu na podnose. Doufám, že toho dokážu využít.

V nejbližších dnech vás čeká přesun na soustředění do Ameriky. Co bude hlavní náplní?

Čtrnáct dní na snowboardu a dva závody na lyžích. Pak přejedeme do Kanady, kde budou na programu další tři svěťáky na lyžích. Tam už půjdeme více do těch rychlostních disciplín – super G a sjezdu.

První závod lyžařského Světového poháru nové sezony už máte za sebou, navíc jste premiérově jela obří slalom. Jak jste se svým výkonem spokojená?

Nečekala jsem, že bych nějak zazářila, právě proto, že to byl můj první obřák ve svěťáku. Navíc poprvé na kopci v Söldenu. Byla to spousta premiér najednou a já jsem ráda, že jsem tam byla a mám tuhle zkušenost. Pro příště už budu vědět, jak to tam vypadá a znát ten kopec. Je to daleko lepší, než sedět doma na zadku.

Ovšem stále si více věříte na přední příčky spíše ve snowboardingu, je to tak?

Vypadá to tak. Uvidíme, jak se to vyvine tuhle sezonu. Doufám, že dobře. Budu na tom hodně pracovat právě v Americe a hodně práce už mám také za sebou. Ale věřím, že i na lyžích se v té nadcházející zimě posunu zase o kousíček dopředu.