×
Zámořská série sjezdů pokračuje: Křížová se Strachovou zabojují v Lake Louise, Bank v Beaver Creek

Zámořská série sjezdů pokračuje: Křížová se Strachovou zabojují v Lake Louise, Bank v Beaver Creek

04.12.2013

Už v těchto dnech trénují elitní sjezdaři včetně našich zástupců na víkendové závody ve sjezdu a superG Světového poháru. Muži se přesunuli z Lake Louise do Beaver Creek, ženy přesně opačným směrem. Klára Křížová je připravena bojovat o své první letošní body ze Světového poháru, stejně tak Ondřej Bank a Šárka Strachová.

Za oceánem pokračuje série závodů Světového poháru v rychlostních disciplínách a připraveni budou samozřejmě i Češi. Klára Křížová a Šárka Strachová se představí v pátečním a sobotním sjezdu, v neděli pak Křížová přidá start v superG. Podobný program má v americkém Beaver Creek Ondřej Bank, který si do nabitého kalendáře přidal ještě start v obřím slalomu.

Program SP na víkend 6. – 8. prosince

pátek 6. prosince:      Lake Louise – sjezd žen – Křížová, Strachová

                                Beaver Creek – sjezd mužů – Bank

sobota 7. prosince:     Lake Louise – sjezd žen – Křížová, Strachová

                                Beaver Creek – superG mužů – Bank

neděle 8. prosince:    Lake Louise – superG žen – Křížová

                                Beaver Creek – obří slalom mužů – Bank

 

Klára Křížová má rozhodně na co navazovat. Minulý víkend se v Beaver Creek opět výrazně přiblížila bodovaným příčkám ve Světovém poháru, když jak ve sjezdu, tak v superG brala 38. místo. Sama po závodech věděla, že ještě má rezervy, takže se od naší elitní sjezdařky dá očekávat zlepšený výkon. „Jsem opravdu ráda, že mám dvě disciplíny, kde mám na top 30. A věřím, že je to jen otázka času, kdy se mi ji podaří znovu pokořit,“ tuší Klára Křížová. A v Lake Louise bude jistě mít touhu dokázat, že ten čas už přišel. Motivace může být o to větší, že její nejlepší umístění v tomto středisku jsou v uvozovkách „jen“ dvě 46. místa ze sjezdu a ze superG ve Světovém poháru v ročníku 2009/2010.

O své první letošní body bude bojovat také Šárka Strachová.  V letošní sezoně zatím startovala v jednom závodu slalomu ve finském Levi, kde se bohužel nepodívala do druhého kola. Podruhé startovala ve sjezdu v Beaver Creek, kde skončila 51. Šárka se k rychlostním disciplínám vrací po několika letech v rámci přípravy na olympijskou superkombinaci. „Zatím ještě nejsem s těmi dlouhými lyžemi taková kamarádka jako se slalomkama, samozřejmě. A bohužel některé zatáčky si lyže hrají se mnou, než že já bych si hrála s lyžema. Ale každou jízdu je to lepší a lepší,“ svěřila se hvězda českého lyžování se svými pocity po sjezdu v Beaver Creek. Tak uvidíme, jak se bude dařit v Lake Louise…

Komentář k nadcházejícím závodům Ondry Banka nám poskytl jeho bratr a trenér Tomáš: "V obřím slalomu chceme bodovat, startovní číslo bude slušné a je potřeba ho využít. Výsledky v listopadových obřích slalomech Nor-Am byly vynikající, oba závody Ondra zajel v první desítce a k devíti FIS bodům." A pokračoval: "Máme za sebou výbornou tréninkovou fázi v rychlostních disciplínách, podmínky v Coloradu opět potvrdily, že jde o lyžařský ráj. SuperG v Beaver Creak se jede na ženské trati, která je prudká a to Ondrovi jako technickému lyžaři vyhovuje, takže věřím, že se dokážeme prosadit i v tomto závodě. Počasí přituhuje, za sněhovou nadílkou přichází mráz, teď je tu minus deset a stále teplota stupeň za stupněm klesá, předpovědi hovoří až o minus dvaceti do pondělí."

(AH)Partner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska