×
Křížová vstoupila do sezony dvěma 38. místy ve SP!

Křížová vstoupila do sezony dvěma 38. místy ve SP! "Vím, že je to blízko," těší se

03.12.2013

Vstup do nové sezony si tento víkend konečně užila také česká specialistka na rychlostní disciplíny Klára Křížová. V americkém Beaver Creek startovala ve sjezdu a superG, na body ze Světového poháru ovšem po dvou 38. místech nedosáhla. Výkony a dosažené časy jí však optimisticky naladily na úvod sezony. „První závody v Beaver Creek se mi moc líbily. Sjezdovka je docela náročná a technická, takže s výsledky jsem spokojená,“ měla jasno Klára Křížová.

Klára Křížová už se svého startu do letošní olympijské sezony nemohla dočkat. Má za sebou povedenou přípravu jak na suchu, tak na ledovcích, a hlavně v argentinském středisku Ushuaia, kde se připravovala už před loňskou sezonou.

Prvním závodem Kláry Křížové byl sjezd – její nejoblíbenější disciplína. Zpočátku se sjezdovkou, na které se jel v Beaver Creek Světový pohár, bojovala, hlavně v trénincích. “Po trénincích jsem se necítila nejlíp, pořád jsem nemohla najít tu správnou stopu, hlavně na horní rovné pasáži jsem ztrácela opravdu hodně. A to mě samozřejmě dost štvalo. Ale pak jsem si řekla, že si ten závod jdu hlavně užít, a taky to tak bylo.“ Klára je bojovnice a vždycky se snaží si zachovat pozitivní přístup za každou cenu. V cíli sjezdu byla na konečném 38. místě. Na zisk světových bodů jí chybělo 72 setin, což je ve sjezdu, který závodnice jedou přibližně 1 minutu a 43 vteřin, opravdu minimální rozdíl. „Že to tentokrát nebyla 30tka nevadí. Vím, že je blízko a to bylo hlavní. Hned na začátku sezony jsem se tímhle výsledkem uklidnila a ujistila se, že na to mám,“ brala si Klára z dobrého výkonu samá pozitiva.

Kompletní výsledky sjezdu žen SP v Beaver Creek najdete zde.

Další den bylo o víkendu na programu superG a výsledek naší sjezdařky byl skoro jako přes kopírák. „SuperG mě samotnou překvapilo. Byla to opravdu těžká trať, od startu až do cíle hodně technická a taky hodně rychlá,“ popsala Klára. S jízdou byla vcelku spokojená až na jeden moment. „Když jsem pak viděla jednotlivé mezičasy, tak mě zamrzela chyba, kterou jsem udělala před nájezdem do rovinky před cílem,“ měla Klára jasno v tom, který moment ji stál ztrátu rychlosti a tím pádem i cenné desetiny a vteřiny. Nakonec z toho bylo opět 38. Místo, tentokrát ji na bodované 30. místo chybělo opět pouhých 71 setin. „Asi do třetího mezičasu jsem se držela na bodovaných příčkách ve třicítce. Ale jak se říká, chybama se člověk učí, takže i tuto zkušenost beru jako opravdu cenou a věřím, že teď v Lake Louise si to vynahradím,“ těší se Klára Křížová už nyní na víkendové pokračování Světového poháru. Čeká ji opět sjezd a superG. A pochvaluje si, že se bodovaným příčkám přiblížila ve svých obou disciplínách. „Hlavně jsem opravdu ráda, že mám dvě disciplíny, kde mám na top 30. A věřím, že je to jen otázka času, kdy se mi ji podaří znovu pokořit,“ usmívá se sympatická sjezdařka.

Ve sjezdu v Beaver Creek startovala také Šárka Strachová, která skončila na 51. místě. 

Kompletní výsledky superG žen SP v Beaver Creek najdete zde.

text: SH

Klára Křížová při Světovém poháru v Beaver Creek doslova létala (foto: Zoom-agence)

Fotogalerie


Partner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska