Alpské disciplíny
Našim reprezentantům se na závěr sezóny daří: Krýzl mezinárodním mistrem Lichtenštejnska, Ledecká na bednách v dobře obsazených závodech FIS ve Francii, Kotzmann druhý na mistrovství Slovenska

05.04.2015

Skvělých výsledků dosáhli v poslední dnech členové reprezentačního týmu Kryštof Krýzl a Ester Ledecká. Neztratil se ani Adam Kotzmann. Kryštof Krýzl vyhrál mezinárodní mistrovství Lichtenštejnska za výborných 8, 71 FIS bodů a sjel tím nejlepší slalomový výsledek sezóny a Ester Ledecká zazářila v obřích slalomech FIS ve Francii, když obsadila druhé a třetí místo a sjela si nejlepší body v kariéře. Rovněž Adam Kotzmann vybojoval na mistrovství Slovenska nejlepší obřákové body kariéry.

Mistryní České republiky v obřím slalomu 2015 se stala Karolína Kloučková

03.04.2015

Muži znají svého mistra v obřím slalomu už od 2. dubna, ženy si však na svou mistryni v obřím slalomu musely jeden den počkat. Mistryně České republiky v obřím slalomu žen byla vyhlášena z mistrovského závodu Slovenska, který se konal o den později rovněž na Červené sjezdovce ve Špindlerově Mlýně v rámci prvního společného mistrovství České a Slovenské republiky. Stala se jí Karolína Kloučková, která, podobně jako v prvním kole mistrovského slalomu v Koutech, své soupeřky do jisté míry překvapila. Češky opět kompletně ovládly stupně vítězů Mezinárodního mistrovství Slovenska. Na druhém děleném se místě umístily Veronika Čamková a Andrea Zemanová.

Mistrem republiky v obřím slalomu 2015 se stal Kryštof Krýzl

02.04.2015

Ve Špindlerově Mlýně se dnes (2.4.2015) konal obří slalom mužů Mezinárodního mistrovství České republiky v alpských disciplínách 2015, vítězství vybojoval Kryštof Krýzl.

Super – G a alpská kombinace byly na Mezinárodním mistrovství ČR a Slovenska pro nepříznivé počasí zrušeny.

01.04.2015

Závodem super – G, které se mělo započítávat do odpolední alpské kombinace, a alpskou kombinací mělo dnes ve Špindlerově Mlýně na červené sjezdovce pokračovat první společné mistrovství České republiky a Slovenska v alpských disciplínách.

Tituly mezinárodních mistrů Slovenska ve slalomu dobyli Češi Kryštof Krýzl a Gabriela Capová

31.03.2015

Dnes se v Koutech konalo Mezinárodní mistrovství Slovenska ve slalomu. Počasí si s pořadateli i závodníky opět pohrálo. Tentokrát vydatně sněžilo, byla nízká viditelnost a foukal vítr. Čechům se ale vedlo velmi dobře, zvítězili v obou kategoriích i sjeli si kvalitní FIS body. Kryštof Krýzl si vyjel 10,13 FIS bodů, což jsou jeho druhé nejlepší body sezóny. Gabriela Capová si s 18,24 FIS dobů sjela nejen letošní nejlepší body, ale těsně také nejlepší body kariéry. Národními mistry Slovenska se stali Adam Žampa a Barbara Kantorová.

Mistry České republiky 2015 ve slalomu jsou Kryštof Krýzl a Michaela Smutná

31.03.2015

Ve Ski areálu Kouty se 30. března konalo třiadvacáté Mezinárodní mistrovství České republiky ve slalomu. Zajímavostí je, že se slalom poprvé za samostatné existence ČR konal v jiném lyžařském středisku než ve Špindlerově Mlýně. Mistry ČR se stali v mužích Kryštof Krýzl a Michaela Smutná. Krýzl vybojoval už jedenáctý titul v kariéře, ve slalomu pátý v řadě, šestý celkově. Mezinárodní mužský titul však poprvé nešel do rukou českého závodníka, získal ho Slovinec Miha Kürner. V ženách se druhého mistrovského titulu v kariéře dočkala Michaela Smutná a premiérově zvítězila i v rámci mezinárodního mistrovství.

HEAD CUP Český pohár žáků v alpských disciplínách vyvrcholil finálovými závody v Koutech

30.03.2015

Ve dnech 28. – 29. března se v Ski areálu Kouty konalo finále Českého Head Cup poháru žáků v alpských disciplínách. Na programu byla původně na poslední den naplánovaná týmová soutěž krajských družstev. Vzhledem k nízkému počtu letos odjetých obřích slalomů byl však tento program změněn na další obří slalom. Ve Ski areálu Kouty se tedy v rámci finále Head Cup Českého poháru odjely dva obří slalomy. 30. – 31. března už Ski areál v Koutech hostí společné Mezinárodní mistrovství České republiky a Slovenska ve slalomu dospělých.

Společné Mezinárodní mistrovství České a Slovenské republiky v alpských disciplínách: 30.3. - 3.4. 2015

27.03.2015

Ve spolupráci Svazu lyžařů České republiky a Slovenské lyžiarské asociacie se uskuteční první společné mezinárodní mistrovství České a Slovenské republiky v alpských disciplínách 2015.

Šárka Strachová ve finále Světového poháru pátá, celkově v hodnocení slalomu SP na skvělém čtvrtém místě. Gratulujeme!

21.03.2015

Zataženo, občas drobný déšť, plus dva stupně Celsia – to je počasí, které poznamenalo finále slalomu Světového poháru ve slalomu žen. Pořadatelé použili k preparaci trati salmiak, přesto se však propadala, dělaly se v ní hluboké rýhy a celkově byla nekompaktní. V závodě zvítězila Mikaela Shiffrinová před Fridou Hansdotterovou a Veronikou Velez Zuzulovou. Malý křišťálový glóbus za slalom putuje už potřetí za sebou do rukou Mikaely Shiffrinové, druhá skončila Frida Hansdotterová, třetí Tina Maze. Šárce Strachové patří skvělé čtvrté místo.

Šárka Strachová bude zítra bojovat o stupně vítězů ve Světovém poháru

20.03.2015

Závody v technických disciplínách vrcholí o tomto víkendu finále Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Určeno je pouze pro pětadvacet nejlepších na světě v disciplíně a juniorské mistry světa. Do této vyvolené společnosti patří i Šárka Strachová a kdyby se při kombinačním sjezdu na MS nezranil Ondřej Bank, bylo by finále SP ve sjezdu také s jeho účastí.

Sjezdařka Klára Křížová dvanáctá ve sjezdu Evropského poháru

20.03.2015

V Andoře, v lyžařském středisku Soldeu – El Tarter vrcholí Evropský pohár v rychlostních disciplínách. Zatímco finále v točivých disciplínách proběhlo už na konci února na italské Monte Pora, finále rychlostních disciplín se jede až nyní. A nejen to – organizátoři v Andoře se rozhodli převzít rovněž zrušený, respektive přeložený, sjezd Evropského poháru ze Svatého Mořice. Program žen je zde tedy bohatý: alpská kombinace, tři sjezdy a jeden super-G.