Alpské disciplíny
Klára Křížová měla ve sjezdu SP v Garmischi velmi nepříjemný pád, pozitivní zprávy nepřicházejí ani z Japonska

08.03.2015

Včerejší krkolomný pád v závodě Světového poháru ve sjezdu v Garmich – Partenkirchenu vystavil Kláře Křížové „stop“ do dnešního super-G. Ačkoliv zranění nejsou vážná, jedná se spíš o zhmožděniny, naraženiny a modřiny, rozhodla se Klára nepokoušet osud a nateklé koleno s lehce omezenou hybností nevystavovat náročnému soutěžnímu zatížení. Dobré zprávy nepřicházejí ani z Japonska, v Shigakogenu si v rámci slalomu FEC zranila koleno Kateřina Pauláthová.

Sjezdaři v Japonsku: Krýzl vyhrál obří slalomy Far East Cupu, Pauláthová na bednách zlepšila obřákové FIS body

06.03.2015

Dva slalomy v Hakubě a dva obří slalomy v Nozewa Onsen mají za sebou v rámci úspěšného japonského turné Far East Cupu čeští reprezentanti ve sjezdovém lyžování Kateřina Pauláthová a Kryštof Krýzl. Zítra mají pauzu, během níž se přesunou do Shigakogenu k závěrečným dvěma slalomům.

Třídenní soustředění juniorského národního týmu před MSJ

05.03.2015

V termínu 2. - 5.března 2015, tedy bezprostředně před začátkem Mistrovství světa juniorů v alpském lyžování, proběhl v Hafjellu třídenní přípravný kemp pro nominované závodníky.

Česká nominace na legendární Trofeo Topolino – neoficiální mistrovství světa žáků

04.03.2015

6. – 7. března 2015 se koná 54. ročník Trofeo Topolino a Česká republika u toho nebude chybět.

Na žákovském MČR se rozdělovaly poslední sady medailí

04.03.2015

Žákovský titul mistr ČR v super-G pro rok 2015 vybojovali ve straších žácích Nikola Bubáková a Jan Ouvín, v mladších žácích Barbora Zíková a Antonín Adámek. Závod byl součástí českého poháru Czech Head Cup 2015.

Úspěšné Bansko pro sjezdařku Křížovou, po alpské kombinaci boduje také v super-G a už se těší na Garmisch

04.03.2015

Na bulharské Bansko bude česká reprezentantka ve sjezdovém lyžování Klára Křížová vzpomínat v dobrém. Během svou dnů tady totiž dvakrát bodovala a pokaždé v jiné disciplíně. Po premiérových bodech v alpské kombinaci skončila o den později na osmadvacátém místě v super-G.

Na MČR žáků se dnes rozdělovaly medaile v obřím slalomu

01.03.2015

Na sjezdovce Hromovka ve Špindlerově Mlýně byly dnešní podmínky velmi náročné. Teplejší počasí, obtížné podmínky v užším cílovém prostoru, odpoledne sněžení, které na závěr přešlo v mrholení – to vše dalo zabrat nejenom závodníkům, ale také pořadatelskému týmu. Závody se jely až do sedmnácti hodin. Z titulů mistra ČR se radovali v mladších žacích Barbora Zíková a Samuel Nosek, ve starších žácích Iva Křížová a Eduard Fiala. MČR Head Cup 2015 je součástí Českého poháru.

Sjezdařka Křížová boduje ve Světovém poháru v alpské kombinaci v Bansku

01.03.2015

Třetí bodované umístění v letošní sezóně si ve Světovém poháru připsala česká reprezentantka Klára Křížová. V alpské kombinaci v bulharském Bansku si dnes dojela pro čtyřiadvacáté místo a do hodnocení SP získala sedm bodů. V alpské kombinaci se jedná o její vůbec první body SP v kariéře. V závodě zvítězila Rakušanka Anna Fenningerová, druhá skončila Tina Maze ze Slovinska, třetí Rakušanka Kathrin Zettelová.

Žákovskými mistry České republiky se ve slalomu stali Zíková, Čech, Ouvín a Lukášová

01.03.2015

Osmadvacátého února začalo ve Špindlerově Mlýně mistrovství České republiky žactva v alpských disciplínách, MČR Head Cup 2015. První den byl na programu slalom, který se uskutečnil na svahu Stoh.

Nominace alpských lyžařů na juniorské MS 2015

27.02.2015

České naděje alpského lyžování čeká vrchol sezóny: Junior World Ski Championship 2015. V termínu 5. - 14. března 2015 se mistrovství koná v norském Hafjellu.