​​RAW Air: Koudelka opět v TOP20! Na bodech také Karolína Indráčková

​​RAW Air: Koudelka opět v TOP20! Na bodech také Karolína Indráčková

3 min 37 s

Závody v rychlém sledu, to je podstata celého RAW Air turné. Nepřekvapilo tedy, že se v neděli v Oslu odskákaly dvě kvalifikace a hned čtyři kola hlavního závodu. Dobrou formu potvrdil 18. místem Roman Koudelka, další body získala také Karolína Indráčková.


Neděle pro Koudelku nezačala moc dobře, jelikož v kvalifikaci, během níž se hodně hýbalo s nájezdovým oknem, předvedl spíše průměrný skok, který stačil jen na 39. pozici. S postupem do hlavního závodu ale neměl problém.

 

V prvním kole však svůj výkon výrazně vylepšil. Skočil 121,5 metru, což bylo o pět metrů více než v kvalifikaci. Obdržel tradičně také velmi slušné body za styl, v součtu 54,5.

 

S dalším kolem Koudelkův denní výkon gradoval. Skok natáhl o další 4 metry, o 3,5 bodu si polepšil i ve známkách. I díky tomu se posunul o šest příček, v nedělním závodě se tak umístil na osmnácté pozici.

 

Z kvalifikace žen se podařilo postoupit jen Karolíně Indráčkové z 39. pozice. Smůlu měla Klára Ulrichová, které účast v hlavním závodě utekla o dva body. Veronika Jenčová byla kvůli špatné kombinéze diskvalifikována.

 

Indráčkové v úvodní rundě přálo štěstí. Skočila 109,5 metru, což by se rovnalo pozici na přelomu druhé a třetí desítky. Nicméně za podmínky odečetla rovnou devět bodů, a tak se do druhého kola dostala z posledního postupového místa.

 

Ve druhém kole se jí podařilo skok natáhnout o metr a půl, za což byla odměněna posunem o tři příčky. V konečném umístění tak skončila 27.

 

Další zastávkou Raw Air turné budou závody v Trondheimu 12. a 13. března.

 

Kompletní výsledky ZDE.

 

Foto: Nordic Focus

 Pomoc Ukrajině