×
Skok na lyžích
Kvalifikace v Bischofshofenu pro Eisenbichlera, Kubacki má rekord můstku. Postoupili tři Češi

06.01.2019

Vzhledem k tomu, že v sobotu nebyly v Bischofshofenu dobré podmínky, musela se kvalifikace skákat v neděli před závodem. Nejlépe si v ní vedl Němec Markus Eisenbichler, který vyhrál před Johanssonem a Rjoju Kobajašim. Nájezdová lavice se kvůli dalekým skokům postupně snížila z okna číslo 15 na devítku, přičemž Dawid Kubacki zaznamenal výkonem 145 metrů nový oficiální rekord můstku. Do hlavního závodu prošli i tři čeští skokani – Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek.

Kvalifikace v Bischofshofenu odložena, skákat se bude v neděli před závodem

05.01.2019

Závěrečný závod 67. ročníku Turné čtyř můstků v rakouském Bischofshofenu, který se bude skákat v neděli, zatím nezná své složení. Sobotní kvalifikace, která byla naplánována na podvečer, totiž musela být kvůli nepříznivému počasí odložena. Organizátoři se rozhodli přesunout kvalifikační boje na neděli ve 14:30.

Opět v desítce! Roman Koudelka byl v Innsbrucku devátý, Rjoju Kobajaši našlápl k celkovému vítězství

04.01.2019

Rjoju Kobajaši nezadržitelně míří za vítězstvím v Turné čtyř můstků. Po dvou německých závodech vyhrál i v Innsbrucku, navíc s velkým náskokem na průběžně druhého Eisenbichlera, a před velkým finále v Bischofshofenu vede o 45,5 bodů. Českému skokanovi Romanu Koudelkovi se první kolo nevydařilo, jak si přál, a byl osmnáctý, ale v tom druhém předvedl čtvrtý nejlepší skok, posunul se na devátou pozici a v pořadí Turné je šestý. Čestmír Kožíšek i Viktor Polášek své souboje v KO systému prohráli.

Druhé místo v zadním větru? Velmi pozitivní, raduje se Koudelka

03.01.2019

Přejezd na rakouské můstky zastihl Romana Koudelku ve špičkové formě. Česká reprezentační jednička zvládla po čtvrtém místě ve druhém závodě v Ga-Pa zazářit i v kvalifikaci na třetí závod prestižního Turné čtyř můstků a v Innsbrucku obsadila fantastickou druhou příčku. Lepší byl jen Japonec Rjoju Kobajaši.

Krásné druhé místo! Romana Koudelku porazil v kvalifikaci v Innsbrucku jen Rjoju Kobajaši

03.01.2019

Pouze jasný lídr světového poháru a průběžně vedoucí muž Turné čtyř můstků Rjoju Kobajaši dokázal porazit Romana Koudelku v kvalifikaci v Innsbrucku. Český reprezentant byl po svém skoku jasně první, když bez podpory větru předvedl 124,5 metrů, přičemž Japonec dal o dva metry více. Čeští skokani budou v prvním kole na Bergiselu skákat ve třech, spolu s Koudelkou prošli dále také Viktor Polášek a Čestmír Kožíšek.

Fantazie! Roman Koudelka byl v Ga-Pa na skvělém čtvrtém místě, vyhrál opět Rjoju Kobajaši

01.01.2019

Jestliže první závod v Oberstdofru byl hodně dramatický a Rjoju Kobajaši vyhrál před Markusem Eisenbichlerem o čtyři desetiny bodů, na pořádnou zápletku bylo zaděláno i po prvním kole v Ga-Pa. Japonský samuraj totiž vedl před Němcem o pouhé dvě desetiny. Výborně se dařilo Romanu Koudelkovi, jenž držel páté místo. Ale to nebylo z jeho strany vše. Český skokan ukázal ve finále třetí nejlepší skok, kterým se posunul ještě o jednu příčku výše na čtvrtou pozici! První místo dokázal udržet Kobajaši, který opět vyhrál před Eisenbichlerem a Turné vede s náskokem 2,3 bodů. Roman drží před rakouskou částí, která začne čtvrteční kvalifikací v Innsbrucku, výborné průběžné páté místo!

Roman Koudelka v kvalifikaci opět v desítce, další tři čeští skokani nepostoupili. Vyhrál Kubacki

31.12.2018

Kvalifikace na druhý závod Turné čtyř můstků se nejvíce povedla polskému skokanovi Dawidu Kubackému, který se do vedení dostal před poslední desítkou skoků a nikdo z Top Ten ho nedokázal sesadit. České barvy v kvalifikaci bohužel držel pouze Roman Koudelka, který na svém oblíbeném můstku předvedl 132,5 metrů a skončil sedmý. Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek ani Viktor Polášek postoupit nedokázali. Na Nový rok vyzve Koudelka v K-O systému domácího Severina Freunda.

Na Turné je důležité být vpředu, což při malých bodových rozdílech jsem, hlásí Koudelka

30.12.2018

Vydařený první závod pro české barvy. Roman Koudelka se pátým nejlepším skokem finálového klání posunul na jedenácté místo s malým rozdílem na pátého Dawida Kubackiho. Viktor Polášek byl při své první účasti v hlavním závodu v Turné na bodech. „Svůj skok jsem předvedl až ve druhém kole. Těším se teď na další závod do Ga-Pa,“ říká po Oberstdorfu Roman a trenér David Jiroutek je spokojený jak s ním, tak s premiérou Viktora Poláška. Další závodníci si cenili atmosféru v Audi Areně, kterou vyzdvihl třeba i Rakušan Stefan Kraft.

Roman Koudelka začal Turné výborným 11. místem, těsně vyhrál Rjoju Kobajaši

30.12.2018

První závod letošního Turné nabídl výbornou podívanou. Ve skvělé atmosféře vyprodané Audi Areny, kam se vměstnalo 27 tisíc lidí, vyhrál lídr světového poháru Rjoju Kobajaši o pouhé čtyři desetiny před domácím skokanem Markusem Eisenbichlerem, o další 1,4 body zpět skončil třetí Rakušan Stefan Kraft. Úvod 67. ročníku proslulého závodu se výborně povedl Romanu Koudelkovi, který prošel do druhého kola z 15. místa. Ve finále předvedl pátý nejlepší skok a posunul se na jedenáctou pozici. Svůj KO souboj vyhrál i další Čech Viktor Polášek, který nakonec figuroval na 28. příčce.

Koudelka se v kvalifikaci blýskl šestým místem, vyhrál Kraft

29.12.2018

Český reprezentant Roman Koudelka se v kvalifikaci na úvodní závod 67. ročníku Turné čtyř můstků v Oberstdorfu blýskl vynikajícím šestým místem. Spolu s ním se do nedělního boje probili také Viktor Polášek a Lukáš Hlava. Vítězem se stal Rakušan Stefan Kraft.

Legendární trenér skokanů na lyžích Zdeněk Remsa slaví 90. narozeniny

29.12.2018

Co řekl, to platilo, zároveň s ním byla velká legrace. Tak na tréninky pod ním vzpomínají snad bez výjimky všichni jeho svěřenci. Zdeněk Remsa, legendární trenér skokanů na lyžích a strůjce mnoha úspěchů včetně zlaté olympijské medaile Jiřího Rašky, slaví 90. narozeniny.

Další rakouský triumf zajistil v Engelbergu Aschenwald, Kožíšek tentokrát těsně za desítkou

28.12.2018

Opět ve znamení rakousko-slovinské dominance se uskutečnil druhý závod Kontinentálního poháru ve švýcarském Engelbergu. Pro vítězství si však tentokrát doskočil Philipp Aschenwald, čtvrteční vítěz Markus Schiffner skončil na třetím místě. Nejlepším Čechem byl opět 11. Čestmír Kožíšek.