×
Skok na lyžích
Kožíšek se blýskl pěknou devátou příčkou, na Kontinentálním poháru bodovali i ostatní Češi

01.03.2020

Zatímco Vojtěch Štursa a Roman Koudelka se perou na Světovém poháru ve finském Lahti, tak ostatní čeští reprezentanti vyrazili do Rena v Norsku (HS139), kde skáčou tamní podnik v rámci Kontinentálního poháru. A hned v sobotu zaskákal skvěle Čestmír Kožíšek, jenž si připsal devátou pozici.

Koudelka v Lahti postoupil do druhého kola a bral bod, vyhrál Kraft

29.02.2020

První individuální závod třídílného podniku v Lahti vyhrál lídr světového poháru Stefan Kraft, který udržel vedení z prvního kola i přes dotírajícího Němce Karla Geigera. Třetí místo bral Daniel-André Tande. Z českých skokanů prošel kvalifikací Roman Koudelka, který postoupil do druhého kola z 27. místa a ve finále si pohoršil na třicátou pozici. Vojtěch Štursa neuspěl v kvalifikaci. V sobotu se bude skákat týmový závod bez české účasti, neděle je zasvěcena opět závodu jednotlivců.

Výborně! Štěpánka Ptáčková obsadila v Ljubnu 24. místo a získala nejlepší umístění v kariéře SP

23.02.2020

České skokanky na lyžích navázaly na sobotní vydařený týmový závod, kdy ve velké konkurenci obsadily vynikající sedmé místo. Nedělní individuální závod na středním můstku v Ljubnu totiž přinesl českému ženskému skoku zásluhou Štěpánky Ptáčkové po téměř roce další bodový zisk do světového poháru. Sedmnáctiletá česká skokanka totiž prošla do finále z 24. místa a nakonec ho udržela, čímž vyskákala nejlepší příčku ve světovém poháru v kariéře. Závod ovládla Norka Maren Lundbyová.

Sobotní program Alpen Cupu v rakouském Villachu byl ve znamení týmových závodů

23.02.2020

Sobotní a závěrečný program Alpen Cupu v rakouském Villachu byl ve znamení týmových soutěží chlapců i dívek. Naše výprava měla zastoupení v obou závodech, chlapcům se dokonce podařilo vměstnat do nejlepší desítky.

Týmový závod ve slovinském Ljubnu se ženám vydařil, díky skvělým výkonům braly překvapivé sedmé místo

22.02.2020

Páteční kvalifikace byla ve slovinském Ljubnu (HS94) zrušena, přesto jde česká výprava do nedělního hlavního závodu s velkými očekáváními. Sobotní týmová soutěž se totiž českému kvartetu ve složení: Klára Ulrichová, Štěpánka Ptáčková, Zdeňka Pešatová a Karolína Indráčková vyvedla náramně, v silné konkurenci ženy získaly sedmou pozici.

Ohromný český úspěch. Ulrichová vyhrála FIS Cup, Češky obsadily první tři místa

22.02.2020

České skokanky na lyžích sice neprožívají ideální sezonu ve Světovém poháru, ale v nižším FIS Cupu dosáhly unikátního úspěchu. Spojené hodnocení letní a zimní sezony, které v tomto poháru nabídlo celkem 16 závodů, Češky zcela opanovaly. Klára Ulrichová hodnocení FIS Cupu vyhrála s ohromným náskokem 219 bodů na Štěpánku Ptáčkovou. Třetí příčku obsadila Karolína Indráčková.

Druhý závod v Rasnově vyhrál Kraft, Koudelka si oproti pátku polepšil na 18. místo

22.02.2020

Po pátečním premiérovém závodu světového poháru v Rasnově, který vyhrál Karl Geiger, se skákalo i v sobotu. Němec útočil na rumunský double, když byl po prvním kole druhý v těsném závěsu za Rakušanem Stefanem Kraftem. Do finále postoupil ze sedmnácté pozice Roman Koudelka, další tři čeští skokani Kožíšek, Polášek a Štursa nebodovali. Ve finále si český skokan o příčku pohoršil a bral 18. pozici. Naopak první tři místa ve finále zůstala stejná jako po kole prvním. Kraft vyhrál, druhý byl Geiger a třetí Schmid.

Mládež bojuje na Alpen Cupu v rakouském Villachu, v pátek získala hned dvě umístění v TOP 10

22.02.2020

Rakouský Villach hostí mládežnický Alpen Cup, ve kterém má Česko tradičně silné zastoupení. Nejvíce se dařilo mezi staršími dívkami Veronice Jenčové, která obsadila osmou příčku. Na stejnou pozici vystoupal i Dominik Blaha, jenž se zúčastnil závodu mezi mladšími chlapci.

Rasnov se stal kořistí Karla Geigera, Roman Koudelka bodoval

21.02.2020

Výborný závod byl k vidění v rumunském Rasnově, který aktuálně hostí závody na středním můstku. První klání vyhrál Karl Geiger, který udržel průběžné vedení po prvním kole. Z českého kvarteta dosáhl na body pouze Roman Koudelka, který skončil na 27. pozici.

Čechům kvalifikace v rumunském Rašnově vyšla, všichni čtyři postoupili

21.02.2020

Další pokračování seriálu Světového poháru zavítalo do skokansky poněkud exotické země, přesněji do rumunského Rašnova. V něm se mužský Světový pohár koná vůbec poprvé v historii, bude tedy zajímavé sledovat, na jaké vzdálenosti se zastaví oficiální rekord můstku (HS97). A budou u toho i všichni čtyři Češi, kterým se podařilo ze čtvrteční kvalifikace postoupit.