×
Skok na lyžích
SP v Zakopanem: Češi skončili šestí, vítězi se stali navzdory těžkému pádu Siegela Němci

19.01.2019

Český tým obsadil v týmové soutěži v polském Zakopanem šesté místo. Z vítězství se radovali o jednu desetinu bodu Němci, kteří porazili Rakušany. Bronz patřil domácím Polákům. Černou kaňkou závodů byl těžký pád Davida Siegela.

Kontinentální pohár v Sapporu: Vančura po dvou letech na stupních vítězů! Blýskl se druhým místem

19.01.2019

Český skokan na lyžích Tomáš Vančura se blýskl ve druhém závodě Kontinentálního poháru v Sapporu. Díky brilantnímu druhému skoku totiž skončil na stříbrné pozici za vítězeným Rakušanem Clemensem Aignerem. Lukáš Hlava se do druhého kola nepodíval.

Kvalifikaci v Zakopaném vyhrál dlouhým skokem Forfang, postoupili tři čeští skokani

19.01.2019

Pátek 18. ledna byl v Zakopaném ve znamení kvalifikace na nedělní individuální závod. Na můstku Wielka Krokiew se nejlépe vedlo Johannu André Forfangovi, který ulétl na 138,5 metrů a vyhrál před krajanem Robertem Johanssonem. Z českých skokanů se nejvíce dařilo devátému Romanu Koudelkovi, postup z páté desítky si zajistil i Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek. Naopak první kvalifikace letošní sezony ve světovém poháru úplně nevyšla Filipu Sakalovi, který se s parťáky představí v sobotním závodu družstev. Nedařilo se ani lídrovi Rjoju Kobajašimu, který byl až ve tvrté desítce kvalifikačního pořadí.

Kontinentální pohár: Češi kvůli dopravním problémům vynechali první závod v Sapporu, vyhrál Aigner

18.01.2019

Kontinentální pohár v japonském Sapporu odstartoval pátečním závodem bez české účasti. V prořídlém startovním poli se z výhry radoval Rakušan Clemens Aigner. Český tým zradily problémy na letišti v Helsinkách.

Harrachov o víkendu přivítal závody žáků. Vavříny sbírali skokani Desné, Oseku či Liberce

17.01.2019

Druhý lednový víkend bylo na skokanských můstcích v Harrachově pořádné živo. Na můstcích K 18 a K 26 se v sobotu konaly závody žáků v celkem šesti kategoriích. V té nejstarší, mezi 13 a 14 roky, na triumfy dosáhli Ondřej Jirotka a Karolína Horká.

FIS Cup: Dva Češi byli v Zakopaném v první desítce, vyhrál Haagen

14.01.2019

Dva čeští skokani obsadili ve druhém závodě FIS Cupu v Zakopanem umístění mezi elitní desítkou. Po třetím místě ze soboty tentokrát skončil na sedmé pozici Dušan Doležel, o místečko před ním nakonec skončil Vojtěch Štursa. Vítězem se stal Rakušan David Haagen.

Kontinentální poháru v Bischofshofenu ovládli Aigner a Jelar, Čechům se nedařilo

14.01.2019

V sobotu 12. ledna se odehrály další dva závody Kontinentálního poháru v rakouském Bischofshofenu. V prvním klání byl nejlepší domácí Clemens Aigner, pro výhru ve druhém podniku si doskočil Slovinec Žiga Jelar. Českým reprezentantům se nedařilo.

Kobajašiho neporazitelnost ukončil Kubacki, Roman Koudelka skončil čtrnáctý

13.01.2019

Během druhého závodního dne ve Val di Fiemme zlobil vítr, takže se kvalifikace neskákala a do hlavního závodu šlo všech 59 skokanů. První kolo tentokrát neovládl lídr Rjoju Kobajaši, jenž figuroval druhý za Dawidem Kubackim. V kontaktu byl i šestý Roman Koudelka, naopak Viktor Polášek do finále opět těsně nepostoupil a Čestmíru Kožíškovi se skok nevydařil. Ve druhém kole klesla česká jednička na konečné 14. místo. Velkou premiéru v podobě první, a suverénní, výhry ve světovém poháru zažil Kubacki, naopak Kobajaši skončil tentokrát sedmý.

Senzační výsledek Doležela. Na FIS Cupu v Zakopaném vybojoval stupně vítězů

12.01.2019

Během své kariéry skokana na lyžích se Dušan Doležel prozatím příliš radovat z výborných výsledků nemohl. Sobotní závod FIS Cupu v polském Zakopaném se však do životopisu českého reprezentanta zapsal bronzovým písmem. V životním závodě se mu podařilo vybojovat senzační třetí místo.

Skvělý Koudelka ve Val di Fiemme vybojoval šesté místo, triumfoval znovu Kobajaši

12.01.2019

Český reprezentant Roman Koudelka si dokázal formu z Turné čtyř můstků přenést také do dalšího závodu Světového poháru. V italském Val di Fiemme, kde pokračuje seriál na nejvyšší skokanské úrovni, dokázal vybojovat konečné šesté místo. Triumf slaví suverén této sezony a vítěz Turné Rjoju Kobajaši.

Kvalifikaci ve Val di Fiemme zvládli všechni tři čeští skokani, Koudelka byl šestý

11.01.2019

Kvůli kvótám odcestovali na světový pohár pouze tři čeští skokani místo obvyklého kvarteta. Zatímco Lukáš Hlava bude bojovat o co nejlepší výsledky v Kontinentálním poháru, jeho tři parťáci Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek i Viktor Polášek zvládli páteční kvalifikaci na sobotní hlavní závod a postoupili. První místo nevyskákal nikdo jiný než opět Rjoju Kobajaši.

Mladí skokané z SK Ještěd reprezentovali Českou republiku na ruském turné čtyř můstků

10.01.2019

Nejlepší liberečtí žáčci ve skoku na lyžích si poprvé vyzkoušeli reprezentaci České republiky. Ve dnech 2.1 až 9.1.2019, se konalo Vánoční turné čtyř můstků v Rusku a to v lokalitách Berezniki, Kudymkar a Čajkovskij. Za českou republiku byl vyslán šestičlenný tým, který vedli trenéři David Jirotka a Vojtěch Stolarz. Nejmladší a zároveň jedinou skokankou byla Natálie Nejedlová (10let), startovali také Jakub Šusta (11let), Vojta Stolarz (11let) a Ondřej Jirotka (13let).