×
Skok na lyžích
Hlava v Kontinentálním poháru vybojoval elitní patnáctku

02.03.2019

Lukáš Hlava, na kterého se nedostalo během letošního mistrovství světa v Seefeldu, vybojoval v sobotním závodě v norském Renu 15. místo. Na body naopak nedosáhli Vojtěch Štursa s Tomášem Vančurou.

Proměnlivý vítr a husté sněžení = zlato pro Kubackiho. Koudelka končí patnáctý

01.03.2019

Vítězem neregulérního závodu na středním můstku v rámci mistrovství světa se stal Polák Dawid Kubacki. Pro zlatou medaili si navíc doskočil až z 27. místa po prvním kole. Nejlepším Čechem byl patnáctý Roman Koudelka.

Kvalifikaci ovládl obhájce zlata Stefan Kraft, čeští skokani byli stoprocentní

28.02.2019

Obhájce zlaté medaile ze středního můstku Stefan Kraft vyhrál kvalifikaci na poslední individuální závod skokanů na mistrovství světa v Seefeldu 2019. Druhý skončil průběžný lídr světového poháru Rjoju Kobajaši, třetí skončil Polák Kamil Stoch. Mezi postupovou padesátku prošli – stejně jako na velkém můstku – všichni čtyři čeští skokani. Nejlepší byl patnáctý Viktor Polášek, dvacítku uzavíral Roman Koudelka, devětatřicátý byl Čestmír Kožíšek a při premiéře na MS vyskákal 48. místo Filip Sakala.

Lundbyová vyhrála individuální závod žen, Ptáčková vyskákala 29. místo

28.02.2019

Vedoucí žena světového poháru Maren Lundbyová vyhrála individuální závod žen na středním můstku. Norka sice na mistrovství světa zapsala kratší skoky než druhá Katharina Althausová, soupeřku ale přestylovala a bere zlato. Třetí skončila Daniela Iraschková-Stolzová, která tak navázala na zlato z Osla 2011 a bronzový Falun 2015. Po čtyřech letech se na světovém šampionátu dostala do druhého kola i česká skokanka – Štěpánka Ptáčková prošla do finále z třicátého místa a poté si polepšila o stupínek výšek na 29. místo.

Těžké rozhodování Pešatové. Chtěla jsem podpořit holky, říká o své motivaci

27.02.2019

Nepříjemný pád při závodě Světového poháru v Oberstdorfu ji málem připravilo o účast na mistrovství světa. Jak ale Zdenka Pešatová podotkla, i přes bolesti, které cítila, se nechtěla možnosti startovat po boku svých kolegyň a kamarádek v Seefeldu připravit. „Byla to hlavní motivace,“ uvedla.

Trenér skokanů na lyžích David Jiroutek hodnotí probíhající mistrovství světa v Seefeldu

25.02.2019

Dva závody na mistrovství světa v klasickém lyžování v Seefeldu 2019 jsou minulostí. Trenér českých skokanů na lyžích David Jiroutek hodnotí český kvartet Koudelka, Polášek, Kožíšek, Vančura, ohlíží se za nedělním závodem družstev a dívá se na další pokračování skokanských disciplín do Seefeldu. Tamní střední můstek český tým dobře zná, v zimě zde čtyřikrát trénoval a probíhal zde i poslední trénink před světovým šampionátem. „Atmosféra uvnitř týmu je výborná. Kluci jsou v pohodě a myslím, že bychom se mohli zlepšit,“ je Jiroutek optimistou.

Němci ovládli týmový závod, Češi končí na osmém místě. Obhájci bez medaile

24.02.2019

Mistrovství světa v klasickém lyžování v nedělním programu přineslo také týmový závod mužů na velkém můstku. Ten se skákal v Innsbrucku, kde si pro titul doskákali suverénní Němci. Český kvartet obsadil konečné osmé místo, přičemž poměrně dlouho bojoval i o sedmou příčku se Švýcary.

Můžeme bojovat o páté nebo šesté místo, říkají před týmovým závodem Koudelka a Polášek

24.02.2019

Čeští skokani vylepšili umístění ze závodu na velkém můstku z předešlého mistrovství světa v Lahti 2017. Tehdy byl Viktor Polášek na 25. místě a Jakub Janda osmadvacátý. Nyní na velkém můstku v Innsbrucku bral Roman Koudelka 22. místo a Viktor Polášek byl pětadvacátý. „Naštvaný být asi nemůžu, taková je tady zatím moje aktuální forma. Určitě jsme chtěli všichni víc,“ prohlásil Koudelka, zatímco Polášek litoval druhého skoku: „Jsem spokojený s tím, že jsem tady dokázal stabilizovat skoky. Jen škoda toho druhého, kdy jsem lehce zpozdil odraz.“ Oba nyní upínají zrak k závodu družstev, kde by chtěl český kvartet bojovat o páté či šesté místo.

Sakala byl v Brotterode na bodech, první závod vyhrál suverén Aigner

24.02.2019

V ústraní světového šampionátu probíhají také závody Kontinentálního poháru v německém Brotterode. Z vítězství se opět radoval suverén této soutěže Clemens Aigner. Jediným Čechem na bodech se stal devatenáctý Filip Sakala.

Mistrem světa na velkém můstku je Eisenbichler, Koudelka s Poláškem ve třetí desítce

23.02.2019

Sobotní program na mistrovství světa v Seefeldu přinesl příznivcům zimních sportů také první medailovou disciplínu ve skocích na lyžích. Po páteční kvalifikaci se uskutečnil mužský závod na velkém můstku, na němž překvapivý, ale rozhodně zasloužený, titul mistra světa slavil Němec Markus Eisenbichler. Dva Češi skončili ve třetí desítce.

Kvalifikaci na velký můstek vyhrál Eisenbichler, postup si zajistilo i kompletní české kvarteto

22.02.2019

Poprvé od světového šampionátu 2011 v Oslu se v hlavním závodu na velkém můstku představí kompletní česká čtveřice. Postup do prvního kola závodu na můstku Bergisel v Innsbrucku si totiž dokázali vybojovat Viktor Polášek, Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek i Tomáš Vančura. Vítězství v kvalifikaci bral německý skokan Markus Eisenbichler před krajanem Karlem Geigerem, dobrou formu potvrdil třetím místem Killian Peier ze Švýcarska.

Nominace českých skokanů na MS v Seefeldu je odtajněna

18.02.2019

Do dějiště mistrovství světa v rakouském Seefeldu odcestuje pětice českých skokanů ve složení Roman Koudelka, Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek, Filip Sakala a Tomáš Vančura. Do nominace se oproti původním očekáváním nevešel Lukáš Hlava, trenéři však chtějí tým především omladit.