Křest knihy Po stopách lyží a snowboardů – 120 let Svazu lyžařů

Křest knihy Po stopách lyží a snowboardů – 120 let Svazu lyžařů

2 min 48 s

V rámci slavnostního odpoledne v Národním muzeu byla při vernisáži výstavy Bílou stopou pokřtěna také kniha Po stopách lyží a snowboardů – 120 let Svazu lyžařů, jejímž hlavním autorem je uznávaný sportovní historik a publicista František Kolář.


Obsáhlá publikace Po stopách lyží a snowboardů – 120 let Svazu lyžařů mapuje historii lyžování na našem území od jeho počátků v 2. polovině 19. století až po současnost, představuje zakladatele a nejvýznamnější osobnosti z řad sportovců, trenérů i funkcionářů, popisuje zásadní milníky, sportovní úspěchy i neobyčejné lyžařské příběhy.

První výtisk v rámci vernisáže výstavy Bílou stopou v Národním muzeu pokřtili prvním letošním sněhem z Krkonoš autor František Kolář, zástupci vedení Svazu lyžařů ČR, generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš a hned několik osobností ze řad závodníků – trojnásobná olympijská medailistka v běhu na lyžích Květa Jeriová-Pecková, skokan na lyžích, někdejší světový rekordman a člen slavné skupiny Remsa Boys Dalibor Motejlek, běžec na lyžích a mistr světa Martin Koukal a jako zástupce mladé talentované generace freestyle snowboardista Jakub Hroneš.

Připravovaný celkový náklad 2 000 výtisků je aktuálně ve finální fázi příprav v tiskárně. K dispozici bude ještě na předvánočním trhu. O prodeji bude Svaz lyžařů ČR informovat.Pomoc Ukrajině