Skok na lyžích
Akreditace médií na MS v letech na lyžích 2014

15.01.2014

Žádosti o novinářské akreditace na Mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově (13. – 16. 3. 2014) obsahující jméno, redakci, typ akreditace, o kterou žádáte (press – fotograf - TV štáb), číslo FIS akreditace, AIPS či KSN legitimace, kontaktní e-mail a mobilní telefon

Matura dolétl šestý a motivuje

12.01.2014

Jan Matura se dnes skvěle vyspal a vyhrál kvalifikaci druhého závodu na Světovém poháru v Bad Mittendorfu. Na mamutím můstku HS 205 skočil nejdál ze všech – 203 metru.

Pořád šplháme nahoru

11.01.2014

Tři čeští závodníci v bodované třicítce potvrzují, že forma roste. V rakouském Bad Mitterndorfu se dnes létalo z mamutího můstku HS 200.

Maturova forma stoupá

06.01.2014

Dvaašedesátý ročník Turné čtyř můstků byl dnes zakončen závodem v rakouském Bischofshofenu. A to teprve před dvěma dny doskákali závodníci v Innsbrucku...

Vítr v Innsbrucku míchal kartami. Doleželové ruský mráz prospíval.

04.01.2014

Vítr zrušil finální kolo třetího závodu Turné v Innsbrucku. Přestože v prvním kole nebyl tak silný, byl zato hodně proměnlivý a každému závodníkovi foukal odjinud, někomu ze všech stran.

Na Turné v Innsbrucku se kvalifikovali čtyři Češi. Doleželová boduje v Rusku.

03.01.2014

Další závod Turné čtyř můstků byl zahájen kvalifikací v Innsbrucku. Podmínky pro skoky na můstku HS 130 nebyly zrovna ideální, foukal vítr, trénink i kvalifikace se posouvaly. Pro zítřejší závod je předpovězena síla větru až 100 km/h. Pokud tedy nebude možné zítra skákat, použijí se dnešní výsledky z kvalifikace pro následující závod v Bischofshofenu.

Jan Matura ve druhém závodě Turné čtyř můstků jedenáctý

02.01.2014

Druhý závod Turné čtyř můstků v německém Garmisch-Partenkirchenu na můstku HS 140 byl úspěšný pro Honzu Maturu. Skončil těsně za první desítkou, když s výkony 132,5 a 132 metrů obsadil 11. příčku.

Dobrá zpráva: Koudelka bude skákat v Ga-Pa

30.12.2013

Oblíbený můstek v Garmich-Partenkirchenu si jako místo svého návratu do kolotoče Světového poháru skokanů na lyžích vybral Roman Koudelka. Čtyřiadvacetiletý závodník Dukly Liberec, kterého trápily obtíže s krční páteří, nahradí v reprezentačním týmu Martina Cikla.

V prvním závodě Turné čtyř můstků bodoval jen Lukáš Hlava

29.12.2013

Úvodní závod 62. ročníku Turné čtyř můstků vyhrál v Oberstdorfu Švýcar Simon Ammann před Norem Andersem Bardalem. Jediný český skokan na lyžích v druhém kole Lukáš Hlava byl dvacátý a připsal si nejlepší výsledek v sezóně. V prvním kole neuspěli proti svým soupeřům Jan Matura, Čestmír Kožíšek ani Antonín Hájek.

Na Turné čtyř můstků postoupili z kvalifikace čtyř Češi.

28.12.2013

Turné čtyř můstků dnes zahájili nejlepší světoví skokani kvalifikací v Oberstdorfu. Zítra bude o postup do finále bojovat v prvním kole 25 dvojic. Tu lepší polovinu z nich ještě doplní pět „lucky loosers“. Ve finále se nakonec utká třicet závodníků. Skokany, kromě bodů do žebříčku Světového poháru, motivuje i prize money ve výši 7 milonů korun, která bude rozdělena v rámci celého Turné.

Veselé Vánoce a ať vám to v novém roce létá i skáče!

23.12.2013

Přeje Organizační výbor MS Harrachov 2014.

Návrat skokana Jakuba Jandy. V Engelbergu skončil pátý

21.12.2013

Skvělého výsledku dosáhl ve švýcarském Engelbergu skokan na lyžích Jakub Janda, když v závodě SP na můstku HS 137 skončil pátý. Dařilo se i skokance Michaele Doleželové.