Ulrichová si vyskákala ve Frenštátě 14. pozici. Skoky byly na opravdu vysoké úrovni, říká

4 min 8 s

Závodní víkend ve Frenštátě pod Radhoštěm v neděli napsal svou poslední kapitolu. A ta se bude českým fanouškům číst více než dobře. Klára Ulrichová vybojovala životní 14. pozici, když dokonce byla po první rundě 9. Po zranění se vrátila na můstek Karolína Indráčková, která brala 38. příčku. Své kariérní 26. vítězství v letní Grand Prix získala Japonka Sara Takanašiová.

První kolo vyšlo Kláře Ulrichové náramně. Její pokus dlouhý 91 metrů stačil na fantastickou devátou příčku. „Být v prvním kole v nejlepší desítce? To jsem nečekala, všechno vyšlo, jak mělo,“ usmívala se po závodě.

Po dvou měsících bez tréninku se v sobotu probojovala do hlavní soutěže Karolína Indráčková, pro kterou už byl samotný postup velkým zadostiučiněním. „Byl to nadplán, jsem ráda, že jsem tu vůbec mohla skákat,“ okomentovala závod Indráčková, která za 78 metrů brala celkové 38. místo.

První rundu opanovala Japonka Sara Takanašiová (101,5 m), kterou na průběžných stupních vítězů doplnily Slovinka Nika Križnarová (99 m) a další skokanka ze země vycházejícího slunce, Nozomi Marujamaová (96,5 m).

V té druhé nikdo neměl horší povětrnostní podmínky než Klára Ulrichová. Ta se s nimi poprala statečně, doskočila do vzdálenosti 80,5 metru a závod zakončila na 14. příčce. „TOP 15 tam je, jsem spokojená. Skoky byly na opravdu vysoké úrovni,“ pochvalovala si.

Svůj 26. podnik letní Grand Prix ovládla Sara Takanašiová (104,5 m). Japonský double zajistila Nozomi Marujamaová (103 m), třetí místo pak připadlo Norce Silje Opsethové (100 m).

„Tréninkové manko bylo u Káji znát. Chybí jí síla, nicméně technicky byly skoky dobré. Potřebuje tak měsíc k tomu, aby se dostala zpátky do formy. Klára zvládla oba skoky výborně, ve druhém kole doplatila sice na horší povětrnostní podmínky, ale 14. místo je kvalitní,“ zhodnotil nedělní dopolední klání trenér ženské reprezentace Antonín Hájek.

Další zastávku ženské letní Grand Prix hostí ruský Čajkovskij, a to od 10. do 12. září.