Vytrval zazářil v seefeldském provizorním kole. Vybojoval osmou příčku

6 min 34 s

Provizorní kolo další zastávky Světového poháru v rakouském Seefeldu přinesl suverénně nejlepší výsledek českého sdruženáře Jana Vytrvala v probíhající sezoně. V silném větru do zad mu jeho skokanský pokus sedl na jedničku a vybojoval osmou příčku. Solidním pokusem se prezentoval i Ondřej Pažout, který byl třicátý.

Po nepříliš povedeném Světovém poháru v německém Klingenthalu se sdruženáři přesunuli do rakouského Seefeldu, kde je od pátku do neděle celkem tři individuální závody. Naději, že by se mohlo jednat o úspěšnou zastávku i pro českou severskou kombinaci, vykřesal Jan Vytrval, který v provizorním kole vybojovat elitní desítku!

Přestože čtyřiadvacetiletý český reprezentant skákal ve velmi silném větru do zad, za což dostal bonifikaci ve výši 17,5 bodu, povedlo se mu na středním můstku předvést 99 metrů. Kromě toho, že se jednalo o jeden z jeho nejlepších skoků v probíhající sezoně, vybojoval v provizorním kole, které bude využito v případě, že se nebude moci během některého závodu skákat, fantastické osmé místo.

Lepší než Vytrval byly jen tradiční skokanské stálice ze sdruženářského pole jako Jarl Magnus Riiber, Franz-Josef Rehrl, Rjota Jamamoto, Johannes Lamparter či Laurent Muhlethaler. Pokud by byly výsledky provizorního kola využity pro některou z běžeckých částí, ztrácel by Vytrval na čelo minutu a 41 sekund, na elitní pětku ovšem už jen půl minuty. A naopak by měl náskok celé minuty na 30. pozici, která zajišťuje body do hodnocení Světového poháru.

Závody v Seefeldu, které vedle skoků na středním můstku nabídnou postupně běžecké části dlouhé 7,5 km, 10 km a 12,5 km, tak začaly velmi dobře a přináší naději, že by se Vytrvalovi mohlo povést rozšířit svou sbírku bodů v hodnocení SP. Aktuálně figuruje na 57. místě se dvěma bodíky na kontě.

V provizorním kole se velmi slušný skok povedl také Ondřejovi Pažoutovi. I tento čtyřiadvacetiletý sdruženář skákal v hodně silném větru do zad a připisoval dokonce takřka 21 bodů. Přesto dokázal skočit 93 metrů a obsadil 30. místo. Nadále se trochu skokansky trápí Tomáš Portyk, který měl ještě o něco silnější zaďák než Pažout a předvedl 83 metrů, což znamenalo konečné 46. místo.

V Seefeldu absolvují dva závody také sdruženářky. Ve čtvrtečním provizorním kole zvládla Jolana Hradilová skočit 84,5 metru, což ji stačilo na 22. místo. Stejně jako její mužští kolegové, i ona skákala v zadním větru, byť ženy neměly tak špatné podmínky.

Tereze Koldovské provizorní kolo nevyšlo a potvrdila své skoky z tréninku, v němž se rovněž metrově trápila. Se 72,5 metry obsadila 27. pozici.

V pátek se v Seefeldu uskuteční individuální závody mužů i žen. Ženy absolvují standardní závod se skokem a během na 5 kilometrů. Muže čeká Gundersen se skokem a během na 7,5 kilometrů.