Sdruženářům nevyšel ani nedělní závod. V Oslu dokončil jen Vytrval

2 min 41 s

Nedělní závod severské kombinace v rámci Světového poháru v norském Oslu nevyšel českým reprezentantům podle představ. Do cíle běžecké části se podíval pouze Jan Vytrval, který obsadil 33. místo. Ondřej Pažout a Tomáš Portyk závod nedokončili.

Problémy se v nedělním závodě objevily už ve skokanské části. Ta relativně vyšla pouze Vytrvalovi, který si vyskákal 31. místo za 108 metrů. Soutěžní skok na velkém můstku naopak vůbec nevyšel Pažoutovi s Portykem. Pažout předvedl v silném větru 102 metrů a usadil se na 42. příčce. Portyk pak s 87 metry byl předposlední.

Do běžecké části se Portyk vůbec nevydal, na startu tak stáli pouze Vytrval s Pažoutem. Ani Pažout ale desetikilometrový závod nedokončil a do cíle tak doběhl pouze Vytrval. Tentokrát se mu ale o body do hodnocení Světového poháru nepovedlo bojovat.

V cíli se Vytrval objevil na 33. místě se ztrátou 22 sekund na bodovanou třicítku. Na Jarla Magnuse Riibera, který obhájil své sobotní vítězství, ztratil český reprezentant 4 minuty a 7 sekund.