Sdruženářům nedělní závod se skokem na velkém můstku nevyšel

4 min 13 s

Neděle patřila v Lillehammeru v rámci Světového poháru v severské kombinaci závodu se skokem na velkém můstku a následnému desetikilometrovému běhu. Individuální gundersen tentokrát českým sdruženářům vůbec nevyšel. Jan Vytrval obsadil 46. místo a Ondřej Pažout do běžecké části nenastoupil.

Přestože ve skokanské části byl tentokrát lepším z českých závodníků pětadvacetiletý Ondřej Pažout, s výkonem na můstku spokojený nebyl. Za 108,5 metru v zadním větru vybojoval pouze 43. místo a stejně jako v sobotu do běžecké části závodu vůbec nevyrazil. Najít skokanskou formu, kterou se mohl pyšnit například v závěru minulé sezony, případně během letní sezony, považuje za hlavní úkol pro nadcházející týdny.

Jan Vytrval měl v sobotu po skoku na středním můstku závod skvěle rozjetý a nebýt toho, že mu na posledním okruhu soupeř zlomil hůlku, mohl usilovat o velmi zajímavé umístění. Zatímco ale na středním můstku se Vytrvalovi skok povedl, na velkém můstku zůstal hodně za očekáváním.

S pouhými 105 metry se sdruženář z Dukly Liberec usadil až na 53. místě se ztrátou pěti minut a 48 sekund na čelo. S tak velkým mankem nedokázal na desetikilometrové trati vůbec nic udělat a do cíle doběhl na 46. místě.

Nedělní závod si znovu podmanil lídr Světového poháru Jarl Magnus Riiber, který o více než půl minuty porazil druhého Johannese Lampartera z Rakouska. Třetí doběhl další Nor Joergen Graabak o špičku lyže před svým krajanem Jensem Luraasem Oftebrem.

Světový pohár má nyní před sebou volný víkend. V Lillehammeru se bude ještě příští týden závodit v rámci Kontinentálního poháru. Elitní sdruženáři se pak sejdou 14. prosince v rakouském Ramsau.