Poprvé bez bodů. Masák v Ruce dokončil pouze Konvalinka, ve skoku ztrátu nedohnal

4 min 15 s

Závěrečný závod úvodní zastávky severské kombinace ve finské Ruce českým barvám radost nepřinesl. Závod s hromadným startem s následným skokem na velkém můstku dokončil pouze Jiří Konvalinka, který skončil na 44. místě.

Poté, co v pátečním compactu bodoval Jan Vytrval a v sobotním gundersenu na body pronikl Jiří Konvalinka, nedělní masák českým sdruženářům příliš nevyšel. Tentokrát se v Ruce ve finském Kuusamu začínalo běžeckou částí na deset kilometrů, do které nakonec vůbec nenastoupil Tomáš Portyk a desetikilometrovou trať následně nedokončil Ondřej Pažout.

Do cílového prostoru z české trojice doběhl pouze benjamínek Konvalinka, jenž ale s výraznou ztrátou obsadil poslední místo a na bodovanou čtyřicítku ztrácel takřka dvacet bodů.

Na velkém můstku jej tak čekala dost složitá práce. Přestože je o něco lepším skokanem než běžcem, tak výrazná ztráta se nestahuje snadno. Konvalinka, kterému v pondělí bude 19 let, však dělal, co jen mohl. A nakonec se mu povedlo své umístění vylepšit, přestože body z toho nakonec nebyly.

Český reprezentant předvedl v ostrém skoku na velkém můstku slušných 116,5 metru. Jeho pokus byl nakonec 31. nejlepším v rámci skokanské části. V součtu s běžeckou polovinou závodu to znamenalo posun na konečné 44. místo.

Závod s hromadným startem v neděli vyhrál Nor Jarl Magnus Riiber, který si pojistil první místo v hodnocení Světového poháru. Druhé místo obsadil Johannes Lamparter z Rakouska a třetí skončil jeho krajan Stefan Rettenegger.

Světový pohár v severské kombinaci bude pokračovat příští týden v Lillehammeru. Ve čtvrtek čeká provizorní kolo ženy, které absolvují dva individuální závody v pátek a v sobotu. Muži pak budou skákat provizorní kolo v pátek a závody odjedou v sobotu a neděli.