Na bodech v Ruce tentokrát Konvalinka. Vytrval se blýskl osmým nejrychlejším během

4 min 37 s

Sobotní program Světového poháru ve finské Ruce obstaral standardní individuální gundersen. I tentokrát se povedlo jednomu z českých sdruženářů proniknout na body, 37. místo obsadil Jiří Konvalinka. Jan Vytrval pak doplatil na nepovedený skok na velkém můstku, jelikož jeho běžecký čas patřil mezi nejlepší.

Do sobotního gundersena provedla česká výprava jednu změnu v nominaci. Místo Ondřeje Pažouta se do závodu vypravil osmnáctiletý Jiří Konvalinka, kterému se z českých sdruženářů povedlo vybojovat nejlepší umístění po skokanské části. Za skok dlouhý 115 metrů obsadil 36. místo se ztrátou pěti minut a dvou sekund na vedoucího Jarla Magnuse Riibera, jenž předvedl let dlouhý 143,5 metru a měl na čele náskok přes půl minuty na druhého Johannese Lampartera.

Oproti pátku se soutěžní skok o poznání více vydařil Tomášovi Portykovi, který skočil stejně jako Konvalinka 115 metrů. Měl ale vyšší odpočet za vítr a o půl bodu menší stylové známky, proto se usadil o dvě příčky za svým krajanem. Jan Vytrval naopak skok na velkém můstku nezvládl a se ztrátou takřka osmi minut se usadil za 93,5 metru na 53. místě.

Běžecká část, která v sobotu měřila 10 kilometrů, v boji o vítězství žádné drama nepřinesla. Jarl Magnus Riiber zvítězil o 54 sekund před Johannesem Lamparterem. Třetí místo obsadil Nor Joergen Graabak.

Z českých reprezentantů se na bodech tentokrát objevil Konvalinka. Oproti skokanské části si pohoršil o jednu příčku a obsadil konečné 37. místo se ztrátou necelých sedmi minut.

Velmi dobrou běžeckou formu znovu potvrdil Vytrval. Jeho ztráta po skokanské části byla však až příliš vysoká na to, aby se prodral na bodované příčky. Obsadil konečné 45. místo, ale jeho běžecký čas byl osmý nejlepší! Je to velký dílčí úspěch pro českého reprezentanta, který v případě zlepšení skokanské formy bude moci rozhodně v této sezoně bojovat o zajímavá umístění. Portyk v průběhu běžecké části ze závodu odstoupil.

V neděli se v Ruce poběží závod s hromadným startem. Skokanská část bude tentokrát až druhá v pořadí.