×
Letní sdruženářský titul získal v Liberci Miroslav Dvořák

Letní sdruženářský titul získal v Liberci Miroslav Dvořák

29.07.2015

Liberecké areály na Ještědu a ve Vesci hostily kompletní českou špičku, která na nich bojovala o letní tituly v severské kombinaci. Titul v kategorii seniorů vybojoval Miroslav Dvořák s náskokem deseti vteřin před Tomášem Portykem. Ten získal prvenství mezi juniory.

Za krásného a parného počasí ozdobily úvodní skokanskou část šampionátu na můstku HS 100 právě skoky Tomáše Portyka a Miroslava Dvořáka za stometrovou hranici.  Portyk nakonec vyjížděl do běžecké části s nepatrným náskokem. Oba současní nejlepší čeští sdruženáři a závodníci Dukly Liberec předvedli také na běžeckém okruhu ve Vesci nejlepší výkony. Mistrovský primát si nakonec zajistil zkušenější Dvořák s náskokem deseti vteřin před Portykem. Na stupních vítězů je doplnil oddílový kolega Petr Kutal.

V kategorii juniorů zvítězil Tomáš Portyk před Janem Vytrvalem a Ondřejem Pažoutem. Mezi staršími dorostenci bylo pořadí: Jan Vytrval, Ondřej Pažout, David Zemek. Mezi mladšími dorostenci: Robert Šupola, Matěj Čejchan, Lukáš Kuběna.

O den později, v neděl se konal republikový kvalifikační závod. Ten zvládl nejlépe opět Miroslav Dvořák. Drobné šrámy nepustily na start Portyka s Kutalem, a tak se o stupně vítězů poprali juniorští reprezentanti. Po pěkném souboji uhájil druhé místo Jan Vytrval před třetím Ondřejem Pažoutem.

 Partneři

Audi