Hradilová v Seefeldu po pádu ve skokanské části musela odstoupit. Vytrvalovi body utekly o pár sekund

6 min 44 s

Páteční program Světového poháru v severské kombinaci v rakouském Seefeldu nepřinesl českým sdruženářům příliš radosti. V ženském závodě nedokázala ustát doskok při svém pokusu Jolana Hradilová, která musela kvůli zranění odstoupit. Jan Vytrval nedokázal navázat na svůj výborný skok ze čtvrtečního provizorního kola, nevybojoval si tak dobrou výchozí pozici a nakonec obsadil konečné 33. místo.

Osmnáctiletá Jolana Hradilová má v této sezoně poměrně slušnou skokanskou formu, díky které neustále atakuje před běžeckými částmi umístění kolem první dvacítky. V Seefeldu ji ale právě skok zradil, což odnesla hodně nepříjemným zraněním.

Česká reprezentantka předvedla 81,5 metru, avšak po doskoku se dostala do problémů. Při pokusu o telemark se jí podlomila noha a její výjezd z doskoku skončil pádem, po kterém se chytila za koleno. K Hradilové se okamžitě seběhli pořadatelé se zdravotníky, kteří talentované sdruženářce pomohli s odchodem z doskočiště.

Pro Hradilovou tím vystoupení v pátečním závodě skončilo. Po odkulhání z prostoru seefeldského můstku se nakonec odhlásila z běžecké části a vypadá to, že si bude muset vzít nedobrovolnou pauzu od závodění. To je před blížícím se mistrovství světa velká smůla. Nejdůležitější ale je, aby byla Hradilová co nejdříve zdravá a nejednalo se o žádné vážné zranění.

Závod tak dokončila pouze Tereza Koldovská, která se umístila na 25. místě.

Vytrvalovi těsně utekly body
Jan Vytrval ve čtvrtečním provizorním kole předvedl velmi povedený skok v silném zadním větru, díky čemuž vybojoval osmé místo a prokázal, že ladí formu směrem k blížícímu se mistrovství světa. Skokansky přitom neselhal ani v pátek, tentokrát ale nedostal tak výraznou bonifikaci za vítr a v pořadí se nedokázal prokousat na přední příčky.

Ač skočil 98 metrů, v podmínkách, které jeho skok provázely, rozhodně mohl pomýšlet dál. Nedokázal ale svůj pokus natáhnout a umístil se tak na 25. místě, což pro něj nebylo před běžeckou částí ideální. Což se nakonec během odpolední sedmapůlkilometrové běžecké části také potvrdilo.

Vytrval sice bojoval až do posledních stovek metrů, nakonec mu ale bodovaná třicítka utekla o čtyři sekundy, když mu ve finiši soupeři poodjeli. Přestože se nedokázal prosadit na bodované příčky, jeho výkony rozhodně daly naději k tomu, že by se během seefeldské zastávky Světového poháru prosadit mohl. Šanci bude mít hned v sobotu v dalším individuálním závodě.

Na konečné 35. příčce skončil Ondřej Pažout, který byl po skoku na 34. místě a předvedl solidní běh, díky kterému nepřicházel o pozice. Závod naopak vůbec nevyšel Tomášovi Portykovi, jenž na středním můstku předvedl 94 metrů, do běžecké části vstupoval ze 49. pozice a nakonec obsadil 48. místo.