Doležal zakončil závody Kontinentálního poháru v Oberstdorfu 21. místem

4 min 14 s

Sedmnáctiletý Lukáš Doležal má za sebou úspěšný víkend v německém Oberstdorfu. I ve svém třetím závodě Kontinentálního poháru se prodral na body, když tentokrát v individuálním závodě obsadil 21. místo. Další dva Češi na startu nebodovali.

Mladý český sdruženář, který v lednu vybojoval na Evropském olympijském festivalu mládeže zlatou medaili, tento víkend prokázal, že je schopen rvát se i v mnohem náročnější konkurenci. Kontinentální pohár v Oberstdorfu zvládl náramně a poté, co vybojoval v závodě s hromadným startem 18. místo a přidal 27. přičku v sobotním individuálním závodě, tak v neděli uzavřel své působení v Německu dalším umístěním na bodech! V individuálu obsadil 21. místo. Celkově zakončil trojlístek závodu v Oberstdorfu se ziskem 27 bodů do hodnocení Kontinentálního poháru.

V neděli se Doležalovi velmi vydařila skokanská část. V té vybojoval 14. místo se ztrátou jen 57 sekund na čelo závodu, když předvedl velmi slušných 116,5 metru. To byl jeho nejlepší skok ve všech třech oberstdorských závodech.

Do běžecké části vybíhal po boku například Einara Luraase Oftebra, který předchozí dva závody v Německu vyhrál. Běžecky se ale s ním nakonec neudržel, přeci jen je Oftebro mnohem zkušenějším a prozatím lepším sdruženářem. S tratí se ale Doležal rval statečně a nakonec doběhl na 21. místě se ztrátou 2 minut a 23 sekund na dalšího zkušeného sdruženáře Terence Webera, který nedělní závod vyhrál.

Další dva čeští závodníci se na body nedostali. Matěj Fadrhons sice byl po skoku na 31. místě, ale opět se potvrdilo, že bude muset ještě hodně zapracovat na běžecké formě. Nakonec totiž skončil až na 40. místě, když ztratil přes šest minut. Radim Sudek pak obsadil konečné 42. místo.