Doležal vybojoval v Alpen Cupu 14. místo. Na body v Oberhofu dosáhl rovněž Sudek

4 min

Německý Oberhof hostí tento víkend nejen závody ve skocích na lyžích, ale rovněž závody v severské kombinaci v rámci OPA Alpen Cupu. De Německa se vypravilo hned šest českých sdruženářů. Nejvíce se dařilo Lukášovi Doležalovi, který vybojoval výborné 14. místo. Na body dosáhl také Radim Sudek.

Sedmnáctiletý Doležal, který před dvěma týdny třikrát bodoval v rámci Kontinentálního poháru v německém Oberstdorfu, v sobotu trochu zaostával při skokanské části. Na středním můstku vybojoval až 27. místo se ztrátou přes dvě minuty na čelo závodu. V běžecké desetikilometrové části ale předvedl úspěšnou stíhačku, která jej vynesla až na 14. místo, jen 25 sekund od TOP 10.

Byla velká škoda, že se Doležalovi nepovedlo více využít z podpory silného větru pod lyže, který mu před skokem zafoukal. Šanci na reparát ale dostane hned v neděli v dalším závodě.

Na body se v sobotu prokousal rovněž Radim Sudek. Devatenáctiletý reprezentant, jenž letos absolvoval juniorské mistrovství světa, po skoku dlouhém 90,5 metru figuroval na 31. místě. V běžecké části se ale stejně jako Doležal dokázal výrazně zlepšit. Nakonec se mu povedlo posunout pořadím až na 19. příčku, což je po 13. místě z únorového závodu v Harrachově jeho druhý nejlepší výsledek sezony.

V akci byli i další Češi. Osmnáctiletý Jan John obsadil konečné 34. místo, když se dokázal dobrým běžeckým výkonem posunout z až 59 pozice! Na konečném 42. místě skončil teprve patnáctiletý Jáchym Hrdina, kterému po skoku patřila 30. příčka.

Šestnáctiletý Ondřej Balatka doběhl do cíle na 56. místě a stejně starý Jan Kabeláč obsadil 57. pozici.