COC Oberstdorf: Doležal v provizorním kole čtrnáctý, sobota nabídne vyvrcholení dvou závodů

4 min 35 s

Páteční program v německém Oberstdorfu, kde se pořádají závody Kontinentálního poháru v severské kombinaci, byl trochu kombinovaný. Sdruženáři absolvovali běžecký závod s hromadným startem, který vyvrcholí v sobotu ranním skokem na lyžích. Místo skokanské části totiž absolvovali odpoledne provizorní kolo.

Ve výsledku program v Oberstdorfu znamená, že po skokanské části, která bude součástí závodu s hromadným startem, bude následovat ještě klasický individuální závod. Ten bude zahájen v 10:30 skokanskou částí a vyvrcholí v 15 hodin desetikilometrovou běžeckou částí.

Co se týče pátečních výsledků, v běhu na 10 kilometrů s hromadným startem obsadil Lukáš Doležal 27. místo. V přepočtu ztrácí na vedoucího Nora Jakoba Eiksunda Saethreho 28,3 bodu. Na elitní patnáctku ovšem ztrácí jen 10 bodů a je rozhodně v silách českého sdruženáře, aby se díky skoku posouval. A posunout se bude chtít i Radim Sudek, jenž figuruje na 40. místě. Matěj Fadrhons běžeckou část nezvládl a nemá reálnou šanci na posun ze 48. místa.

Co se týče odpoledního provizorního kola, v něm Doležal potvrdil, že je velmi nadaným skokanem. Na velkém můstku předvedl 120 metrů s pěknými stylovými známkami, přičemž mu foukalo do zad. Výsledkem byla solidní 14. pozice a rozhodně velká naděje, že bude v německých závodech bodovat, a ne zrovna málo.

Se 105 metry a přípočtem hned 21 bodů za silný zadní vítr obsadil v provizorním kole 31. místo Matěj Fadrhons, který bude muset doufat, že v dalších závodech mu běžecká část vyjde o poznání lépe a nepotkají ho na trati problémy. A pokud mu budou přát ve skoku podmínky, rozhodně v sobotu i v neděli předvede o poznání delší skokanské pokusy.

Radimovi Sudkovi pak skok na velkém můstku nevyšel podle představ, když předvedl 102,5 metru v jen mírném vánku a obsadil 44. místo.

V sobotu je tedy na programu skokanská část pro závod s hromadným startem. Hned vzápětí by pak měl následovat standardní individuální závod.