COC Oberstdorf: Doležal dvakrát na bodech, v masáku si stanovil dosavadní maximum

4 min 54 s

Čeští sdruženáři absolvovali v sobotu v rámci Kontinentálního poháru v Oberstdorfu celkem dva závody. Lukáš Doležal vybojoval dvakrát umístění v první třicítce a skončil na bodech, přičemž ze závodu s hromadným startem bere 18. místo, což je jeho nejlepší výsledek kariéry.

Teprve sedmnáctiletý Lukáš Doležal startuje v Kontinentálním poháru teprve podruhé v kariéře. Loni v lednu v Klingenthalu na body jako šestnáctiletý nedosáhl, letos v Oberstdorfu už ale umístění v nejlepší třicítce vybojoval. A dokonce dvakrát!

V sobotu napřed absolvoval skokanskou část, která navazovala na páteční výsledky běžeckého závodu s hromadným startem. Na desetikilometrové běžecké trati vybojoval včera Doležal průběžné 27. místo a ve skoku se mu povedlo toto umístění výrazně vylepšit.

Český reprezentant, který na lednovém Evropském olympijském festivalu mládeže vybojoval zlatou medaili, skočil na velkém můstku 115 metrů a posunul se na výborné 18. místo. Vybojoval tím svůj nejlepší výsledek v kariéře, pokud se jedná o závody mezi dospělými.

Svůj úspěch navíc potvrdil i v následujícím individuálním závodě, který následoval hned po skokanské části pro masák. Tento druhý sobotní závod mu nevyšel tak dobře jako ten první. Ve skokanské části založil dobře, v mírném zadním větru předvedl 116 metrů a obsadil průběžné 21. místo. V běhu na 10 kilometrů se následně ale propadl na 27. příčku. I tak se jednalo o další body do hodnocení Kontinentálního poháru.

Další dva Češi se na body neprosadili. Radim Sudek obsadil v masáku 38. příčku a v Gundersenu 40. příčku. Matěj Fadrhons obsadil v závodě s hromadným startem 47. pozici, odpolední individuální závod nedokončil.

V neděli se v Oberstdorfu uskuteční ještě jeden individuální závod. Znovu proběhne skok na velkém můstku a odpoledne bude následovat desetikilometrový běh.