Ostatní
Mise splněna, rekord překonán. Ale chci ještě víc, říká Radek Čermák

06.04.2017

Byl to pořádný fofr. Nejprve ve Světovém poháru obsadil sedmé místo, o dva dny později skončil na mistrovství světa v rychlostním lyžování osmý. Poté se rovnou ze Švédska přesunul do Francie, kde už o necelý týden později slavil nový český rekord. Radek „Raketa“ Čermák překonal sám sebe a posunul lyžařské rychlostní maximum na neuvěřitelných 243,570 km/h!

Mistrovství světa i nový rekord. Radek Čermák chce útočit na metu 250 km/h

23.03.2017

Zatímco ostatním zimním sportovcům sezona už skončila nebo je ve svém úplném závěru, rychlostním lyžařům právě naplno startuje. „Nám rychlejším klukům to teprve začíná,“ hlásí nejlepší Čech v této disciplíně Radek „Raketa“ Čermák. Toho čeká mistrovství světa a také útok na nový český rekord. Chce pokořit hranici 250 kilometrů za hodinu.

Rychlostní lyžař Radek Čermák se o víkendu pokusí překonat vlastní český rekord

27.03.2015

Český rekord mající hodnotu 242,751 km/hod se v nadcházejících dnech znovu pokusí překonat nejlepší český rychlostní lyžař Radek Čermák. O posunutí vlastního maxima bude lyžař přezdívaný „Raketa“ usilovat opět ve francouzském Varsu. Právě tam český rekord vylepšil i loni.

Rychlostní světový rekord na běžkách? Byl to trochu breakdance, přiznává Radek Čermák

10.03.2015

145,875 km/hod. Taková je hodnota nově nastaveného světového rekordu na běžkách, jehož držitelem je od minulého týdne harrachovský rychlostní lyžař Radek Čermák. Jeho bláznivý počin ze závodní tratě v Andoře si vysloužil zápis do Guinessovy knihy rekordů. A mění historii.