Norové opět ukazují svou dominanci. Nejlépe z Čechů zajel Novák

3 min 24 s

Závod ve skiatlonu uzavřel druhou etapu Světového poháru v norském Lillehammeru. Z českých závodníků se nejvíce zadařilo Michalu Novákovi, který skončil na 46. místě. Naprostou dominanci opět potvrdil norský závodník Johannes Hoesflot Klaebo, který si dojel pro vítězství stejně jako v sobotním klasickém sprintu.

Nejlepší výsledek z českých reprezentantů zajel ve skiatlonu Michal Novák, který obsadil 46. místo. „První dvě kola jsem se cítil špatně, úplně jsem se nesrovnal s odrazem. Pak jsem ale chytil dech,“ popisoval Novák. „Další krize přišla v prvním kole po přezutí, naštěstí jsem se trochu srovnal a dostal do tempa, nakonec to tedy nebyl tak špatný závod. Stále je ale hodně co zlepšovat,“ dodal. Adam Fellner se umístil na 58. příčce a Petr Knop na 61. pozici.

Norové opět ukázali, že mají v běžeckém lyžování dominantní pozici. Další výhru si na své konto připsal neskutečný Nor Johannes Hoesflot Klaebo. O vteřinu za ním dojel jeho krajan Martin Johnsrud Sundby a trojici nejlepších uzavřel další z Norů Hans Christer Holund.

V kategorii žen nastoupily dvě české reprezentantky, Karolína Grohová skončila na 57. místě, Kateřina Janatová dojela o příčku za ní.

Pro vítězství si s přehledem přijela Švédka Charlotte Kallaová, druhé místo obsadila Norka Heidi Wengová a na třetí pozici skončila její krajanka Ragnhild Hagaová.

Příští týden se reprezentace po pár dnech volna přemístí do švýcarského Davosu, kde české závodníky pravděpodobně i s uzdraveným Martinem Jakšem čeká třetí zastávka Světového poháru. V sobotu se pojede sprint volnou technikou a v neděli ženy 10 a muži 15 kilometrů volnou technikou.