Jonáš Bešťák dojel na MS U23 v klasické patnáctce sedmnáctý

3 min 9 s

Světový šampionát mladých běžců na lyžích ve švýcarském Gomsu pokračoval závody klasickou technikou kategorie do 23 let. Patnáctikilometrovou trať nejlépe z českých závodníků zvládl Jonáš Beśťák, jenž obsadil pěkné sedmnácté místo.

Včera v Gomsu mezi juniorkami zazářila Barbora Havlíčková, které těsně unikly stupně vítězů, a obsadila čtvrté místo. Ve středu přišly na řadu opět závodnicí do 23 let, které po úvodním sprintu čekal první distanční závod světového šampionátu.

Nejlépe ze skupiny českých reprezentantů se s porcí patnácti kilometrů klasicky popasoval Jonáš Bešťák. Běžec na lyžích z liberecké Dukly se celý závod pohyboval na hranici nejlepší patnáctky a nakonec obsadil sedmnácté místo. Jeho týmový parťák Luděk Šeller skončil na 34. příčce a Jan Pechoušek doběhl na 46. pozici.

Dívky v kategorii do 23 let čekal desetikilometrový závod klasicky. Do třicítky se vešly hned dvě české reprezentantky, Kateřina Janatová skončila pětadvacátá a Anna Sixtová a dvě místa za ní. TOP 30 naopak těsně unikla třetí Češce v závodě Zuzaně Staňková, která obsadila 31. příčku.

Ve čtvrtek na mistrovství světa v Gomsu dostanou prostor opět junioři, na programu je tentokrát skiatlon. Bára Havlíčková bude chtít navázat na skvělý výkon, který jí vynesl čtvrtou příčku v závodě na 5 kilometrů klasicky, a prodat dobrou formu hodlají i další čeští závodníci. Dívky startují v 10:30, chlapci o dvě hodiny později. Závody budete moci sledovat živě na našem webu.