Vítězná série Kateřiny Smutné pokračuje. Nejrychlejší byla i v Cortině

3 min 7 s

Kateřina Smutná nemá v současné formě konkurenci. Česká reprezentantka ovládla další zastávku prestižního seriálu dálkových běhů Ski Classics. V závodě z Toblachu do Cortiny d'Ampezzo na 50 kilometrů klasicky znovu dokázala porazit svou největší soupeřku Brittu Johanssonovou Norgrenovou.

Smutná si připsala už čtvrté vítězství v řadě. Po Kaiser Maximilian Laufu na 60 kilometrů, La Diagonele na 50 kilometrů a Marcialonze na 57 kilometrů si dojela pro vítězství i tentokrát v závodě z Toblachu do Cortiny d'Ampezzo.

Česká reprezentantka společně se Švédkou Johanssonovou Norgrenovou a Norkou Slindovou ujela zbytku startovního pole a už dlouho před cílem bylo jasné, že si to o vítězství rozdají pouze tyto tři závodnice. V posledním kilometru nastoupila Johanssonová Norgrenová a vytvořila si drobný náskok, jenže Smutná zabrala a v dramatickém finiši švédskou konkurentku předjela.

I přes čtvrtý triumf v řadě zůstává Smutná v průběžném hodnocení seriálu na druhém místě právě za Johanssonovou Norgrenovou kvůli tomu, že vynechala lednový závod v Číně. Znovu ale rozdíl snížila a na Švédku ztrácí už jen 45 bodů.

Mezi muži stejně jako v Marcialonze kraloval Nor Tord Asle Gjerdalen, jenž v těsném finiši porazil svého krajana Pettera Eliasena a navýšil si náskok v průběžném hodnocení celého seriálu. Nejlepší z Čechů byl Stanislav Řezáč, který dojel se ztrátou více než šesti minut na dvacátém místě.  Ski Classics nabídne ještě šest závodů, další zastávkou bude domácí Jizerská padesátka.