Úspěšný vstup běžců na lyžích do evropského OPA CUPu v Planici

3 min 7 s

Ve slovinské Planici se v pátek v rámci evropského kontinentálního OPA CUPu představili čeští běžci na lyžích. Úvodní závod sprintu volnou technikou byl úspěšný především pro ženskou část české výpravy. Z kvalifikace postoupilo 7 závodnic.

Nejlépe si vedla juniorská reprezentantka Kateřina Janatová, která se probojovala do finále a obsadila 4. místo. „S výsledkem jsem spokojená. Kvalifikace jezdím dobře, ale finálové jízdy mám slabší, musím na nich v tréninku ještě zapracovat,“ řekla Janatová. Těší se však na další závod. „Pět kilometrů skejtem mi hodně sedí, tak snad to vyjde a bude to do finálové šestky,“ dodala Janatová.

Zdárně jí sekundovaly její reprezentační kolegyně v čele s Kateřinou Hynčicovou, která v semifinále získala 10. příčku. Zadařilo se také závodnicím Zuzaně Staňkové, která obsadila 18. místo, Barboře Havlíčkové na 22. příčce, Barboře Antošové na 27. místě a Tereza Řezníková svým výkonem uzavřela třicítku nejlepších.

Jedinou zástupkyní ženské reprezentace, která prošla kvalifikací a dostala se do semifinále byla Sandra Schützová, která skončila na 8. místě.

Z kvalifikace také postoupila dvojice mužů reprezentace „B“ - Luděk Šeller, který se umístil na 24. příčce, a Jan Bartoň, jenž obsadil 28. místo. Z juniorů se do nejlepší třicítky dostali Tomáš Kalivoda na 24. místě, Jan Pechoušek obsadil 27. místo a Jiří Mánek skončil na 30. pozici.

V sobotu je na programu závod volnou technikou na 5 km pro kategorii juniorek. Junioři, muži a ženy budou startovat na trati dlouhé 10 km.